Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Z biletem ŁKA do tramwaju i autobusu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2016-11-04 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Z biletem ŁKA do tramwaju i autobusu
Tramwaj w Łodzifot. Kasper Fiszer
Łódzki Zarząd Dróg i Transportu potwierdza, że przygotowuje porozumienie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną dotyczące honorowania biletów. Miałoby ono być realizowane na zasadzie wzajemności. Podróżujący pociągiem uzyskają więc prawdopodobnie możliwość dogodnej taryfowo przesiadki na tramwaj.

Jak poinformował podczas Kongresu Transportu Publicznego prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Andrzej Wasilewski, spółka zamierza honorować od nowego roku jednorazowe bilety miejskie wydawane na przejazd łódzkim transportem zbiorowym. – Na razie bardzo ciężko jest, by mieszkaniec Łodzi wsiadł do pociągu. Myślimy, że tym ruchem razem z miastem przyciągniemy mieszkańców – argumentował.

Honorowanie będzie działać na zasadzie wzajemności

Do zawarcia porozumienia pomiędzy koleją a Zarządem Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, który emituje bilety komunikacji miejskiej, wciąż jednak nie doszło. – W obecnej chwili prowadzone są rozmowy z ŁKA i MPK w sprawie technicznego rozwiązania wprowadzenia wzajemnego honorowania biletów zarówno w pojazdach LTZ [Lokalnego Transportu Zbiorowego], jak i w pociągach – informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT.

Ze słów przedstawiciela urzędu miasta wynika, że choć szczegóły umowy pomiędzy Łodzią a przewoźnikiem nie są jeszcze dopracowane, pasażerowie już dziś mają powody do zadowolenia. Uzgodnienia mają bowiem dotyczyć nie tylko, co zapowiadała wcześniej ŁKA, honorowania w pociągach biletów miejskich, ale także możliwości korzystania w łódzkim transporcie zbiorowym z jednorazowych biletów kolejowych. Już obecnie wiadomo jednak, że wzajemne honorowanie obejmie tylko część sieci organizowanej przez ZDiT.

Większy potencjał taryfowy i infrastrukturalny

– Wzajemne honorowanie miałoby miejsce tylko i wyłącznie w obszarze Łodzi – stwierdził bowiem Tomasz Andrzejewski. Tymczasem sieć LTZ obejmuje także szereg linii podmiejskich, w tym częściowo uzupełniających się z koleją – np. tramwaj linii nr 41 może służyć za dojazd na pabianicki dworzec kolejowy. Nie jest natomiast póki co jasne, które rodzaje biletów zostałyby objęte nowym porozumieniem.

Rzecznik ZDiT nie zadeklarował także jednoznacznie terminu, w którym pasażerowie mogliby zacząć korzystać z nowego udogodnienia. – Po wypracowaniu rozwiązania będziemy mogli przekazać bardziej szczegółowe informacje – stwierdza jedynie Tomasz Andrzejewski. Niemal na pewno porozumienie weszłoby natomiast w życie już po wznowieniu ruchu na dworzec Łódź Fabryczna, a więc gdy pozycja i potencjał kolei w przewozach miejskich znacznie się zwiększy.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolej aglomeracyjna – różne spojrzenia na zwiększanie roli szyny

Komunikacja

Kolej aglomeracyjna – różne spojrzenia na zwiększanie roli szyny

Witold Urbanowicz 25 października 2016

ŁKA rozszerza wspólny bilet w Łodzi o jednorazówki

Komunikacja

ŁKA rozszerza wspólny bilet w Łodzi o jednorazówki

Witold Urbanowicz 25 października 2016

Łódź Fabryczna: Dokąd dojedziemy z podziemnej stacji?

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Dokąd dojedziemy z podziemnej stacji?

Kasper Fiszer 22 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS