Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź wybiera wykonawcę remontu tramwaju na Śmigłego-Rydza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-15 16:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź wybiera wykonawcę remontu tramwaju na Śmigłego-Rydza
fot. Roman Czubiński
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na przebudowę linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego. Najlepszą ofertę złożył Intercor. Prace obejmą wykonanie nowego wiaduktu oraz pasa tramwajowo-autobusowego.

Dzisiaj (15 maja) Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na przebudowę linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza. O zamówienie ubiegało się pięciu wykonawców, ale ostatecznie zamawiający wybrał ofertę złożoną przez Intercor z Zawiercia. To najtańsza oferta, opiewająca na kwotę 68,3 mln zł brutto – to jest ok. 10 mln zł poniżej kosztorysu.

Inwestycja obejmuje przebudowę wiaduktów na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego. Od skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego do Skrzyżowania Marszałków torowisko będzie wykonane jako wspólny pas autobusowo-tramwajowy. Wiadukty z lat 70. w pobliżu ul. Zbiorczej zostaną wyburzone. Drogowe będą odbudowane, natomiast torowisko tramwajowe będzie przebiegało pomiędzy nimi w poziomie 0. Bezkolizyjne dojście na przystanki będzie prowadziło pod wyniesionymi jezdniami. Powstanie także droga rowerowa po wschodniej stronie al. Śmigłego-Rydza (istniejąca już DDR po stronie zachodniej nie będzie poddawana żadnym zmianom).

Prace mają zostać wykonane do 30 czerwca 2020 r. – Będziemy jednak starali się oddać do użytku torowisko wcześniej, tak by tramwaje mogły odciążać ruch wtedy, gdy nie będzie można prowadzić ruchu samochodowego po obu nitkach al. Śmigłego-Rydza – zapewnia Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5