Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Rewitalizacja obszarowa - pierwsze dofinansowanie zatwierdzone

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-07-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Rewitalizacja obszarowa - pierwsze dofinansowanie zatwierdzone
wiz. Urząd Miasta Łodzi / DS Consulting
Wniosek władz Łodzi o przyznanie dofinansowania na rewitalizację obszarową został zaakceptowany przez Zarząd Województwa. Oznacza to, że budżet miasta zostanie zasilony kwotą ponad 50 mln zł, pochodzącą z funduszy europejskich i pokrywającą prawie 50% kosztów prac przy remontach budynków, przebudowie dróg i poprawie jakości przestrzeni publicznej.

Wszystkie zadania będą realizowane w kwartale o powierzchni ok. 22 hektarów, którego granice tworzą ul. Piotrkowską, Tuwima, Nawrot i Kilińskiego. W dokumentach dotyczących rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi teren ten został oznaczony jako „obszar nr 5”. Choć znajduje się w nim wiele obiektów już odnowionych – z siedzibą Urzędu Miasta oraz Urzędu Wojewódzkiego włącznie – nadal duża część tkanki miejskiej jest tu zdegradowana.

Aby poprawić jej stan, władze Łodzi planują szereg inwestycji w modernizację budynków, budowę i przebudowę infrastruktury komunikacyjnej oraz rewitalizowanie istniejących i tworzenie nowych przestrzeni publicznych. W części dotyczącej inwestycji drogowych najważniejszą rolę odegra przebudowa ul. Nawrot między Piotrkowską a Kilińskiego i Sienkiewicza od Tuwima do Nawrot. Powstanie też nowa droga łącząca ul. Nawrot z Placem Komuny Paryskiej – ulica dzieląca obecne dwa duże kwartały i przecinająca Pasaż Schillera zostanie wybudowana jako woonerf o uspokojonym ruchu. Będzie to część szerzej zakrojonej akcji „przebijania kwartałów”. Sam pasaż oraz plac również doczekają się nowego zagospodarowania.

Inwestor zamierza poddać rewitalizacji zabytkowy park Sienkiewicza. Należące do miasta budynki przy Piotrkowskiej 102, 106, 115 i 118, Sienkiewicza 61A i 63 zostaną zmodernizowane w celu podniesienia standardu technicznego. Cel wszystkich działań to odnowa i ożywienie całego obszaru, zaliczanego do tzw. rdzenia łódzkiej strefy wielkomiejskiej. Regułą ma być znoszenie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych oraz poprawa bezpieczeństwa poprzez m. in. rozszerzanie monitoringu.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, wniosek zdobył na etapie oceny merytorycznej 82,95 % możliwych do uzyskania punktów. Wnioski o dofinansowanie pozostałych 7 obszarów planowanych do rewitalizacji w pierwszym etapie będą systematycznie rozpatrywane.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5