Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-11-22 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
wiz. Urząd Miasta Łodzi
Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
Łódź: IDS-Bud przebuduje Wschodnią i Jaracza
Kolejna umowa w sprawie rewitalizacji Łodzi obejmuje tym razem jedną z najbardziej zaniedbanych części Śródmieścia. Za dziewięć miesięcy dla mieszkańców ul. Wschodniej i Jaracza zacznie się okres utrudnień, potem jednak okolice ich miejsca zamieszkania staną się zdecydowanie bardziej przyjazne. Przebudowa obu ulic ma doprowadzić do uspokojenia ruchu, zwiększenia ilości zieleni oraz poprawie jakości życia dzięki budowie nowych instalacji.

Podpisana przez Zarząd Inwestycji Miejskich umowa wchodzi w zakres projektu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi nr 1. Wybranym wykonawcą jest firma IDS-Bud. Wartość kontraktu wynosi 12,915 mln zł. – Zakres obejmuje projektowanie i wykonanie przebudowy ul. Wschodniej na odcinku od ul. Jaracza do Północnej oraz remontu i przebudowy ul. Jaracza między Wschodnią a Kilińskiego – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik z ZIM.

Po Wschodniej w obie strony

Po zakończeniu prac Wschodnia stanie się dwukierunkowa, natomiast Jaracza pozostanie ulicą z jednym kierunkiem ruchu. Obie drogi zostaną zwężone, co wraz z budową wyniesionych skrzyżowań ma przyczynić się do uspokojenia ruchu. Jedynie skrzyżowanie z ul. Pomorską musi pozostać na obecnym poziomie ze względu na przecinającą Wschodnią linię tramwajową. – Na pasach technicznych o szerokości ok. 2 metrów zostaną posadzone drzewa – ok. 30 na Jaracza i ok. 100 po obu stronach na Wschodniej – oraz wyznaczone zatoki do parkowania. Ten fragment miasta ma być spokojny i przyjazny dla mieszkańców – mówi Kowalewska-Wójcik.

Pozostały, krótszy odcinek Wschodniej – od Jaracza do Narutowicza – zostanie wyremontowany przez miasto z własnych środków, poza programem rewitalizacji obszarowej. Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje właśnie dla tego fragmentu program funkcjonalno-użytkowy.

Pod nową nawierzchnią – nowe instalacje

Projektowanie będzie trwało 9 miesięcy. – Po tym czasie będzie można określić docelowy kształt obu ulic, oczywiście zgodnie z oczekiwaniami inwestora – mówi dyrektor pionu budownictwa komunikacyjnego IDS-Bud Arkadiusz Arciszewski. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie 2018 r., a zakończą – według zapisów kontraktu – jesienią roku 2019. Dużej ilości czasu będzie wymagała przebudowa instalacji podziemnych. Pod ul. Wschodnią zostanie położony nowy ciepłociąg, by położone przy ulicy kamienice mogły być podłączone do ciepła systemowego. To element miejskiego programu walki ze smogiem. – Jednocześnie poprawi to komfort życia mieszkańców – zaznacza Kowalewska-Wójcik. Powstanie także podziemna linia 110 kV.

– Przedsięwzięcie nie będzie łatwe, ale cieszymy się, że będziemy brali udział w tak ważnym dla miasta programie. To dla nas początek współpracy z Łodzią, wcześniej nie wykonywaliśmy żadnych inwestycji w tym mieście – mówi Arciszewski. Firma ma jednak duże doświadczenie w zakresie inwestycji drogowych (m.in. wykonała przebudowę fragmentów „Zakopianki”), a także instalacji podziemnych. – W wielu miastach wykonywaliśmy przebudowy odcinków ulic przy centrach handlowych – informuje przedstawiciel wykonawcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Jest umowa na rewitalizację Traugutta. Taniej, niż planowano

Przestrzeń

Łódź: Jest umowa na rewitalizację Traugutta. Taniej, niż planowano

Roman Czubiński 11 listopada 2017

Łódź: Północna i Plac Wolności do rewitalizacji

Przestrzeń

Łódź: Północna i Plac Wolności do rewitalizacji

Roman Czubiński 09 listopada 2017

Łódź: Pierwsza umowa na rewitalizację centrum

Przestrzeń

Łódź: Pierwsza umowa na rewitalizację centrum

Roman Czubiński 04 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5