Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Łódź: Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich zatrzymany przez CBA

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-03-15 13:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich zatrzymany przez CBA
fot. berger.m, lic. CC bY 2.5 pl
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś rano dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Grzegorza Nitę. Łódzka Prokuratura Regionalna, która wydała polecenie zatrzymania, nie podaje na razie przyczyn takiej decyzji. Według pogłosek dyrektor ma usłyszeć zarzuty związane z wielowątkowym postępowaniem, dotyczącym wydarzeń z czasów, w których zajmował poprzednie stanowisko (dyrektor Zarządu Dróg i Transportu).

- Nie mamy na razie żadnych informacji w tej sprawie. Czekamy na oficjalny komunikat – mówi Piotr Wasiak z biura prasowego ZIM. Szczegółowych informacji nie podaje na razie także prokuratura. Jak ustalił „Dziennik Łódzki”, wraz z Nitą zatrzymano trzy inne osoby: dwóch pracowników Polskiej Grupy Energetycznej i prywatnego przedsiębiorcę. Do czasu wyjaśnienia sprawy Grzegorz Nita został odsunięty od pełnienia obowiązków dyrektora ZIM.

W czwartek, następnego dnia po zatrzymaniu, łódzki Urząd Miasta rozesłał do mediów komunikat: "Do chwili obecnej nie uzyskaliśmy od prokuratury oficjalnego postanowienia w sprawie przedstawienia zarzutów dyrektorowi Grzegorzowi Nicie ani informacji o zastosowanych środkach zapobiegawczych, dlatego zdecydowaliśmy się wystąpić do prokuratury o udostępnienie postanowienia o treści stawianych mu zarzutów".

Tego samego dnia ukazała się informacja o zwolnieniu dyrektora - prokuratura postanowiła nie stosować wobec niego aresztu. Środkiem zapobiegawczym ma być dozór policyjny - obowiązek regularnego meldowania się na komisariacie oraz zawieszenie w czynnościach służbowych. Jak podaje adwokat Nity, jego klient nie przyznał się do stawianych mu zarzutów korupcji oraz niedopełnienia obowiązków.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Do końca maja kolejny woonerf

Przestrzeń

Łódź: Do końca maja kolejny woonerf

Roman Czubiński 10 marca 2017

Łódź: Będą kolejne ulice-ogrody

Przestrzeń

Łódź: Będą kolejne ulice-ogrody

Roman Czubiński 03 lutego 2017

Łódź: Tory na Dąbrowskiego będą wydzielone

Komunikacja

Łódź: Tory na Dąbrowskiego będą wydzielone

Roman Czubiński 30 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS