Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Legionowo. Wykonawca Centrum Komunikacyjnego wyrzucony

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2014-10-06 10:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UM Legionowo

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Legionowo. Wykonawca Centrum Komunikacyjnego wyrzucony
budowa dworca w Legionowieźródło: UM Legionowo
Legionowscy urzędnicy mają dość współpracy z wykonawcą Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Za nieuzasadnione zdaniem urzedników opóźnienia i zamykanie ulic, miasto wymówiło umowę konsorcjum firm Buder i Flisbud.

Umowę na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego podpisano w ubiegłym roku. Do przetargu przystąpiło dziesięć firm. Najniższą cenę - 28,8 mln zł zaproponowało konsorcjum firm P.P.H.U. Buder Danuta Flis, Rafał Flis i Przedsiębiorstwo Budowlano - Montażowe FLISBUD Stanisław Flis. Cena nie była jednak decydującym kryterium. Istotne było także doświadczenie firm. Firma Flisów wybudowała wcześniej m.in. ratusz w Legionowie. Władze Legionowa miały wątpilwości co do niskiej ceny oferty, ale nie znalazły podstaw do niepodpisania umowy.

Z miesiąca na miesiąc współpraca z wykonawcą wyglądała coraz gorzej. Mieszkańcy skarżyli się, że zamknął on wygodne dojście do stacji PKP pomimo, że nie trwały tam żadne prace i utrudniał życie mieszkańcom osiedla Piaski, niszcząc i brudząc osiedlową ulicę. Natomiast urzędnicy zwracali uwagę na brak postępów na budowie.

Jak informuje Urząd Miasta, we wtorek, 30 września ok. godziny 14.00 w Urzędzie Miasta Legionowo odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawcy. Podczas tego spotkania przekazano informację o odstąpieniu od umowy z powodu nieuzasadnionych opóźnień. Wykonawca odmówił przyjęcia pisemnego wypowiedzenia, zostało ono zatem odczytane i zaprotokołowane.

W związku z zaistniałą sytuacją, na 8 października wyznaczony jest termin inwentaryzacji robót w celu ustalenia wartości zrealizowanych prac oraz wartości niezużytych i pozostawionych na budowie materiałów, zaplecza budowy i budowli tymczasowych. Na podstawie umowy, Wykonawcy naliczona została kara umowna w wysokości blisko 2,9 mln zł.

Po przeprowadzeniu prac inwentaryzacyjnych zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie Centrum. Urzędnicy zapewniają, że odstąpienie od umowy nie stanowi zagrożenia dla otrzymanego dofinansowania z Polsko – Szwajcarskiego Programu Współpracy, natomiast wprowadzenie nowego wykonawcy daje szansę na sprawne i szybkie zakończenie tej ważnej dla miasta inwestycji.

Legionowo jest jednym z nagrodzonych przez nasz serwis i Stowarzyszenie Transportu Publicznego. Nagrodę przedstawiciele miasta odbiorą przy okazji Kongresu Transportu Publicznego, który odbędzie się 30 października w Bydgoszczy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Legionowo zostanie nagrodzone podczas KTP 2014

Przestrzeń

Legionowo zostanie nagrodzone podczas KTP 2014

Jakub Dybalski 29 września 2014

Udane rewitalizacje kolejowych obiektów na Zachodzie

Przestrzeń

Udane rewitalizacje kolejowych obiektów na Zachodzie

Łukasz Pastor 22 września 2014

Wrocław Świebodzki gotowy za 3 lata?

Przestrzeń

Wrocław Świebodzki gotowy za 3 lata?

Paweł Rydzyński 08 września 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5