Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kto będzie woził pasażerów w Zgorzelcu przez pięć lat

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-09-11 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto będzie woził pasażerów w Zgorzelcu przez pięć lat
fot. Qbanez, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Zgorzelec ogłosił przetarg na świadczenie usług w zakresie komunikacji publicznej. Postępowanie obejmuje okres pięciu lat i realizację przewozów pięcioma autobusami.

Zamówienie obejmuje świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego na trzech liniach komunikacyjnych. Orientacyjna wielkość pracy przewozowej w okresie obowiązywania przedmiotu zamówienia wynosi ok. 706 000 km.

Czas trwania zamówienia określono na 60 miesięcy (pięć lat) od podpisania umowy. Zgodnie ze specyfikacją linie mają być obsługiwane min. czterema niskowejściowymi lub niskopodłogowymi pojazdami, które nie są starsze niż z 2013 r. Silniki o mocy min. 160 KM muszą spełniać normę Euro 5. Dopuszczone są też silniki na paliwa gazowe lub elektryczne. Liczbę miejsc pasażerskich określono na min. 38, w tym co najmniej 12 siedzących. W pojazdach przewidziano co najmniej dwie pary drzwi. Autobusy muszą być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych (podnośnik lub rampa). Przewidziano również klimatyzację, ogrzewanie i indywidualne nawiewy.

Autobusy nie będą mogły być wykorzystywane jako nośniki reklamy. Zadaniem wykonawcy będzie sprzedaż biletów jednorazowych oraz przeprowadzanie kontroli biletów – wpływy z tytułu sprzedaży i kontroli stanowią własność wykonawcy. Przewoźnik będzie zobowiązany do wywieszenia rozkładów oraz opracowania regulaminu przewozów, uwzględniającego możliwość przewozu rowerów (w taki sposób, aby nie zagrażał bezpieczeństwu oraz nie mógł zabrudzić odzieży współpasażerów oraz elementów wyposażenia pojazdu).

W postępowaniu mogą brać udział podmioty, które dysponują odpowiednim potencjałem technicznym – wykonawca musi posiadać min. cztery pojazdy, które zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2013 r., przy czym nie są dopuszczone wozy typu składak. Termin otwarcia ofert wyznaczono na 13 października. O wyborze zadecydują cena (90%) oraz termin płatności (10%).


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Komunikacja

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Pruszków wreszcie ogłasza przetarg na komunikację miejską

Prawo & Finanse

Pruszków wreszcie ogłasza przetarg na komunikację miejską

Martyn Janduła 08 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS