Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kto będzie woził pasażerów w Trzebnicy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-03-31 16:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kto będzie woził pasażerów w Trzebnicy
autobus w Trzebnicyźródło: trzebnica.pl
Trzebnica ogłosiła przetarg na obsługę dwóch linii komunikacji miejskiej. Zwycięzca przez najbliższe trzy lata przejedzie z pasażerami prawie 300 tys. wozokilometrów.

Komunikacja miejska, w liczącej kilkanaście tysięcy mieszkańców dolnośląskiej Trzebnicy, działa od 2010 r. Początkowo uruchomiono tam jedną linię łączącą dworzec PKP i szpital. 17 kursów dziennie – od wczesnego rana do popołudnia – obsługiwało 13 przystanków. W zeszłym roku uruchomiono drugą linię, a w tym ruszy trzecia.

Przedmiotem zamówienia są właśnie dwie nowe linie. W przypadku linii B zamówienie dotyczy przejazdów od października do 30 września 2018 r., czyli w sumie ok. 112 tys. wozokilometrów. Autobus na linii C powinien zacząć kursowanie od początku sierpnia tego roku i również potrwa do 30 września 2018 r., co daje łącznie 178 tys. wozokilometrów. Zamawiający przewiduje zgłaszanie ofert oddzielnie na każdą linię.

Od przewoźnika oczekuje się dysponowania po jednym busie na każdą linię. W przypadku linii B musi to być pojazd z 15 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi, niskopodłogowy lub z niskopodłogowym balkonem do przewozu osób niepełnosprawnych. W przypadku linii C pojazd musi mieć 18 miejsc siedzących i 8 stojących. Trzebnica wymaga doświadczenia w przewozie osób w ramach publicznej komunikacji zbiorowej w ciągu ostatnich trzech lat na trasie o łącznej długości 100 tys. km.

O wyborze oferty w 95 proc. decyduje cena. Pozostała część to jakość usługi, przez co zamawiający rozumie wiek autobusu. Maksymalną liczbę punktów w ramach tego kryterium (czyli 5) oferent uzyska, jeśli jego pojazd został wyprodukowany w tym roku. Za każdy kolejny rok, jeśli chodzi o wiek pojazdu, ocena będzie obniżana o pół punktu.

Przewoźnik musi zapewnić nie tylko obsługę pasażerów, ale też sprzedaż biletów i kontrolę wsiadających pasażerów. W Trzebnicy pojedynczy bilet w granicach miasta kosztuje złotówkę, a w strefie podmiejskiej, w zależności od długości trasy, od 3 do 6 zł. Posiadacze Karty Trzebnickiej Rodziny 3+ w granicach miasta jeżdżą za darmo, a poza nim płacą za bilet połowę normalnej ceny.

Oferty można składać do 3 kwietnia.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Warszawa ogłosiła przetarg na przewoźników ze 100 autobusami

Prawo & Finanse

Warszawa ogłosiła przetarg na przewoźników ze 100 autobusami

Jakub Dybalski 07 marca 2016

Zgierz. Nerwy w zajezdni, czyli historia pewnego przetargu

Prawo & Finanse

Zgierz. Nerwy w zajezdni, czyli historia pewnego przetargu

Jakub Dybalski 20 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS