Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków: ZUE przebuduje Basztową?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-21 16:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: ZUE przebuduje Basztową?
fot. Zygmunt Put Zetpe0202, lic. GFDL Wikimedia commons
Kraków otworzył oferty w przetargu na przebudowę ulicy i torowiska tramwajowego w ciągu Basztowej od Długiej do Pawiej i Westerplatte. Po przebudowie ulica Basztowa zyska wygląd zbliżony do przebudowanych wcześniej ulic Dunajewskiego i Podwale.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy i torowiska tramwajowego w ciągu Basztowej od węzła rozjazdów Długa – Basztowa do węzła rozjazdów Pawia – Basztowa – Westerplatte – Lubicz, a także ul. Westerplatte od rozjazdów do Zamenhoffa. Przetarg ma kompleksowy charakter i obejmuje m.in. przebudowę układu drogowego i torowego, rozjazdów, infrastruktury podziemnej itp.

Po przebudowie ulica Basztowa zyska wygląd zbliżony do przebudowanych wcześniej ulic Dunajewskiego i Podwale. Wprowadzono tam m.in. ruch jednokierunkowy, dzięki czemu możliwe było wydzielenie torowiska oraz wytyczenie pasów rowerowych. Okres trwania zamówienia określono na sześć miesięcy.

Dzisiaj (21 kwietnia) minął termin składania ofert. Zamawiający poinformował, że na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 34,373 mln zł brutto. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty i obie mieszczą się w kosztorysie. Konsorcjum ZUE i Taumer jest gotowe zrealizować prace za kwotę 27,159 mln zł brutto, a firma Strabag Infrastruktura Południe za kwotę 30,286 mln zł brutto.

O wyborze zadecydują cena (60%), a także wysokość kary umownej w zakresie zwłoki w zakończeniu robót budowlanych (20%) oraz usunięciu wad przedmiotu umowy (20%). W obu przypadkach obie firmy zaproponowały 0,2%.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków: Tramwaj do Górki Narodowej z wykonawcą

Przestrzeń

Kraków: Tramwaj do Górki Narodowej z wykonawcą

Witold Urbanowicz 10 marca 2017

Kraków:  Rusza przetarg na przebudowę Basztowej

Przestrzeń

Kraków: Rusza przetarg na przebudowę Basztowej

Witold Urbanowicz 10 marca 2017

MPK Kraków nadal nie chce tramwajów Pesy i odwoła się do sądu

Prawo & Finanse

MPK Kraków nadal nie chce tramwajów Pesy i odwoła się do sądu

Witold Urbanowicz 09 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS