Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków wyposaży GT8S w człony niskopodłogowe

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-12 07:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków wyposaży GT8S w człony niskopodłogowe
fot. Zyxist, domena publiczna
MPK prowadzi przetarg na wykonanie i dostawę niskopodłogowych członów środkowych do dwukierunkowych tramwajów GT8S w oparciu o posiadaną przez spółkę dokumentację. Zamówienie może objąć od sześciu do dwudziestu członów.

Przedmiot przetargu, ogłoszonego przez MPK Kraków, zakłada wykonanie i dostawę środkowego członu niskopodłogowego o długości ok. 6.500 mm do tramwaju GT8S. W zamówieniu podstawowym przewidziano sześć członów, a w opcji – do 14 kolejnych członów. Zamówienie ma zostać wykonane w oparciu o dokumentację techniczną GT8S-MF05, która jest w posiadaniu MPK.

Termin składania ofert mija 24 lutego. Zamawiający nie stawia żadnych szczególnych wymagań dotyczących doświadczenia i zdolności technicznej. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Pierwszy człon ma być dostarczony w terminie do trzech miesięcy od zawarcia umowy, a pozostałe pięć – przez kolejnych pięć miesięcy, w miesięcznych odstępach. O realizacji zamówienia opcjonalnego MPK poinformuje wykonawcę do końca sierpnia 2017 r. Dalsze ewentualne dostawy będą się odbywać w miesięcznych odstępach od daty pisemnej informacji o udzieleniu zamówienia opcjonalnego. Termin wykonania całego zamówienia wynosi 24 miesiące od momentu podpisania umowy. Dla każdego tramwaju określono min. 24-miesięczny okres gwarancji od momentu odbioru członu.

MPK w Krakowie posiada w sumie 27 sztuk tramwajów GT8S. Charakterystyczne, zaokrąglone wagony, zostały wyprodukowane w latach 1973-1975 przez firmę Duwag i pochodzą z Dusseldorfu. Do Krakowa zostały dostarczone w 2009 r. Jeden z tramwajów został wyposażony w człon niskopodłogowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK w Krakowie zyskało nowoczesny holownik

Komunikacja

MPK w Krakowie zyskało nowoczesny holownik

jd/inf. pras. 03 grudnia 2016

Kraków z planem na przebudowę torowisk tramwajowych

Przestrzeń

Kraków z planem na przebudowę torowisk tramwajowych

Redakcja 05 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS