Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Tramwaj do Górki Narodowej z wykonawcą

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-10 16:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Tramwaj do Górki Narodowej z wykonawcą
fot. Martyn Janduła
Krakowski ZIKiT wybrał wreszcie wykonawcę na projekt i budowę linii tramwajowej z osiedla Krowodrza Górka do Górki Narodowej. Zamówienia udzielono konsorcjum Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor i Przedsiębiorstwu Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak. Wartość inwestycji przekracza 326 mln zł.

Przedmiotem ogłoszonego we wrześniu zeszłego roku przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych oraz wykonanie budowy linii tramwajowej od os. Krowodrza Górka przez Prądnik Biały, ulice Pachońskiego do Górki Narodowej. Całkowita długość trasy to 5 km. To tzw. III etap Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

Oferty otwarto już pod koniec listopada zeszłego roku. Wpłynęło w sumie pięć ofert na kwoty od 253,4 mln zł do 366,5 mln zł. Budżet miasta na realizację zamówienia to 373,4 mln zł brutto. Najtańszą i najkorzystniejszą – biorąc pod uwagę wszystkie kryteria wyboru – propozycję złożyło konsorcjum ZUE i PORR Polska Infrastructure. Zanim przetarg został rozstrzygnięty, minął termin związania ofertą i PORR nie przedłużył wadium.

Dzisiaj (10 marca) ZIKiT poinformował o rozstrzygnięciu postępowania,. Zamówienia udzielono kolejnemu oferentowi – konsorcjum składającego się z Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor i Przedsiębiorstwa Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak. Złożona oferta opiewa na kwotę 326 mln zł 225 tys. zł. Podpisanie umowy nastąpi najwcześniej za miesiąc po zakończeniu kontroli uprzedniej, przeprowadzanej przez Urząd Zamówień Publicznych.

Trasa ma powstać w ciągu 3,5 roku od zawarcia umowy. Oprócz budowy samej linii tramwajowej przewidziano przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej Krowodrza Górka, budowę pętli tramwajowo-autobusowej Górka Narodowa. Po zachodniej stronie planowanego węzła al. 29 Listopada z projektowaną ul. Iwaszki przewidziano budowę terminala autobusowo-tramwajowego. Zaplanowano też trzy wielopoziomowe parkingi przesiadkowe P&R: w rejonie pętli tramwajowej Krowodrza Górka, przy skrzyżowaniu z ul. Pachońskiego oraz przy pętli końcowej Górka Narodowa. Nowa trasa będzie wymagała budowy dwóch nowych podstacji trakcyjnych, przebudowy podstacji Prądnicka oraz realizacji Centrum Dyspozytorni Mocy.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków:  Rusza przetarg na przebudowę Basztowej

Przestrzeń

Kraków: Rusza przetarg na przebudowę Basztowej

Witold Urbanowicz 10 marca 2017

MPK Kraków nadal nie chce tramwajów Pesy i odwoła się do sądu

Prawo & Finanse

MPK Kraków nadal nie chce tramwajów Pesy i odwoła się do sądu

Witold Urbanowicz 09 marca 2017

Kraków: Nevelo po wypadku z autobusem

Mobilność

Kraków: Nevelo po wypadku z autobusem

Witold Urbanowicz 07 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS