Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Rusza przetarg na przebudowę tramwaju na Bronowice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-12 16:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Rusza przetarg na przebudowę tramwaju na Bronowice
Róg ulic Bronowickiej i L. Rydla w Krakowiefot. Obbie, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy i trasy tramwajowej w ciągu Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej do pętli Bronowice przy Rydla. Prace potrwają 12 miesięcy.

ZIKiT ogłosił przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z torowiskiem tramwajowym, siecią trakcyjną i kolidującą infrastrukturą techniczną. Pracami będzie objęty odcinek od skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Karmelickiej i Królewskiej (wraz z tarczą skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Rydla wraz z pętlą tramwajową Bronowice. Zakres robót obejmuje wykonanie m. in.: układu drogowego i torowego, węzła rozjazdowego, sterowania i ogrzewania zwrotnic, odwodnienia drogi i torowiska, sieci trakcyjnej wraz z kablami trakcyjnymi, oświetlenia ulicznego, przebudowę i zabezpieczenie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, sygnalizacji świetlnej na pięciu skrzyżowaniach, tablic informacji pasażerskiej, zabezpieczenie i przebudowę sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, zieleni, małej architektury oraz docelowej organizacji ruchu.

Termin składania ofert mija 20 lutego. O wyborze zdecydują cena (60%), długość okresu gwarancji (20%) oraz termin uzyskania przejezdności torowiska dla ruchu tramwajowego (20%). Całość prac musi być wykonana w terminie do 12 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy (z zastrzeżeniem, że uzyskanie przejezdności torowiska dla ruchu tramwajowego nastąpi w terminie 10-12 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy – w zależności od terminu zadeklarowanego przez wykonawcę w ofercie). Inwestycja jest realizowana w ramach środków unijnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków zwiększa częstotliwość tramwajów. Co 7,5 i 15 minut

Komunikacja

Kraków zwiększa częstotliwość tramwajów. Co 7,5 i 15 minut

jd/inf. pras. 05 stycznia 2018

MPK Kraków: Pesa sama sobie winna

Komunikacja

MPK Kraków: Pesa sama sobie winna

Witold Urbanowicz 01 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS