Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Koszalin znów próbuje kupić siedem autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-15 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin znów próbuje kupić siedem autobusów
MZK Koszalinfot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0
MZK w Koszalinie rozpisało po raz kolejny przetarg na zakup siedmiu autobusów MIDi. Pod koniec listopada otwarto tam jedyną złożoną w poprzednim przetargu ofertę, ale MAN zażyczył sobie więcej pieniędzy niż przeznaczono na zakupy.

Charakterystyka zamawianych pojazdów się nie zmieniła. MZK Koszalin szuka siedmiu fabrycznie nowych pojazdów, niskopodłogowych, o długości ok. 10,5 metra. Zamawiający wspomina o pojazdach „niskoemisyjnych” co w tym przypadku oznacza po prostu spełnianie normy Euro 6. Nie opublikowano jeszcze specyfikacji autobusów, ale można przypuszczać, że nie będą się różniły od zamawianych w poprzednim przetargu, czyli wymagane będzie 27–29 miejsc siedzących łącznie z kierowcą, miejsce na wózek inwalidzki lud dziecięcy i dwoje dwuskrzydłowych drzwi.

Nie zmienia się też suma jaką w Koszalinie chcą wydać na autobusy. W ogłoszeniu o przetargu oszacowano wartość zamówienia na 5,6 mln zł netto, co brutto daje ok. 6,9 mln zł. Oferta MANa, którą w poprzednim przetargu ostatecznie odrzucono, opiewała na 7,5 mln zł.

Od oferentów wymaga się posiadania stosownego doświadczenia. Chodzi o zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat minimum trzech dostaw autobusów miejskich, każda o wartości co najmniej 6,5 mln zł brutto.

Na oferty czekają w Koszalinie do 20 stycznia. Poprzedni przetarg zakładał, że pojazdy trafią do miejskiego przewoźnika do połowy przyszłego roku. Teraz prawdopodobnie nie uda się dotrzymać tego terminu.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Prawo & Finanse

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Jakub Dybalski 29 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS