Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Koszalin znów próbuje kupić siedem autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-15 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin znów próbuje kupić siedem autobusów
MZK Koszalinfot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0
MZK w Koszalinie rozpisało po raz kolejny przetarg na zakup siedmiu autobusów MIDi. Pod koniec listopada otwarto tam jedyną złożoną w poprzednim przetargu ofertę, ale MAN zażyczył sobie więcej pieniędzy niż przeznaczono na zakupy.

Charakterystyka zamawianych pojazdów się nie zmieniła. MZK Koszalin szuka siedmiu fabrycznie nowych pojazdów, niskopodłogowych, o długości ok. 10,5 metra. Zamawiający wspomina o pojazdach „niskoemisyjnych” co w tym przypadku oznacza po prostu spełnianie normy Euro 6. Nie opublikowano jeszcze specyfikacji autobusów, ale można przypuszczać, że nie będą się różniły od zamawianych w poprzednim przetargu, czyli wymagane będzie 27–29 miejsc siedzących łącznie z kierowcą, miejsce na wózek inwalidzki lud dziecięcy i dwoje dwuskrzydłowych drzwi.

Nie zmienia się też suma jaką w Koszalinie chcą wydać na autobusy. W ogłoszeniu o przetargu oszacowano wartość zamówienia na 5,6 mln zł netto, co brutto daje ok. 6,9 mln zł. Oferta MANa, którą w poprzednim przetargu ostatecznie odrzucono, opiewała na 7,5 mln zł.

Od oferentów wymaga się posiadania stosownego doświadczenia. Chodzi o zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat minimum trzech dostaw autobusów miejskich, każda o wartości co najmniej 6,5 mln zł brutto.

Na oferty czekają w Koszalinie do 20 stycznia. Poprzedni przetarg zakładał, że pojazdy trafią do miejskiego przewoźnika do połowy przyszłego roku. Teraz prawdopodobnie nie uda się dotrzymać tego terminu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Prawo & Finanse

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Jakub Dybalski 29 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5