Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Koszalin znów próbuje kupić siedem autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-15 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin znów próbuje kupić siedem autobusów
MZK Koszalinfot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0
MZK w Koszalinie rozpisało po raz kolejny przetarg na zakup siedmiu autobusów MIDi. Pod koniec listopada otwarto tam jedyną złożoną w poprzednim przetargu ofertę, ale MAN zażyczył sobie więcej pieniędzy niż przeznaczono na zakupy.

Charakterystyka zamawianych pojazdów się nie zmieniła. MZK Koszalin szuka siedmiu fabrycznie nowych pojazdów, niskopodłogowych, o długości ok. 10,5 metra. Zamawiający wspomina o pojazdach „niskoemisyjnych” co w tym przypadku oznacza po prostu spełnianie normy Euro 6. Nie opublikowano jeszcze specyfikacji autobusów, ale można przypuszczać, że nie będą się różniły od zamawianych w poprzednim przetargu, czyli wymagane będzie 27–29 miejsc siedzących łącznie z kierowcą, miejsce na wózek inwalidzki lud dziecięcy i dwoje dwuskrzydłowych drzwi.

Nie zmienia się też suma jaką w Koszalinie chcą wydać na autobusy. W ogłoszeniu o przetargu oszacowano wartość zamówienia na 5,6 mln zł netto, co brutto daje ok. 6,9 mln zł. Oferta MANa, którą w poprzednim przetargu ostatecznie odrzucono, opiewała na 7,5 mln zł.

Od oferentów wymaga się posiadania stosownego doświadczenia. Chodzi o zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat minimum trzech dostaw autobusów miejskich, każda o wartości co najmniej 6,5 mln zł brutto.

Na oferty czekają w Koszalinie do 20 stycznia. Poprzedni przetarg zakładał, że pojazdy trafią do miejskiego przewoźnika do połowy przyszłego roku. Teraz prawdopodobnie nie uda się dotrzymać tego terminu.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Prawo & Finanse

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Jakub Dybalski 29 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS