Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Koszalin z dofinansowaniem m.in. na siedem autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-04-02 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin z dofinansowaniem m.in. na siedem autobusów
fot. Michał Szymajda
W Koszalinie podpisano umowy na dofinansowanie dwóch projektów transportowych w tym mieście. Blisko 7 mln zł zostanie wykorzystanych na zakup siedmiu nowych autobusów i budowę węzła przesiadkowego Wąwozowa.

Obie inwestycje, które zrealizuje Miejski Zakład Komunikacji, otrzymają wsparcie z funduszy RPO WZ 2014-2020. Umowy podpisali wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz prezes MZK Koszalin Andrzej Bacławski.

Koszaliński MZK otrzyma blisko 7 mln zł unijnej pomocy. Obie transportowe inwestycje warte są ponad 11 mln zł.

Do końca września do spółki trafi nowy tabor. Będzie to siedem nowych, niskoemisyjnych autobusów. Pojazdy spełnią wszelkie ekologiczne normy, jak i będą przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to prawie 7 mln zł. Pomoc RPO WZ 2014-2020 wyniesie ponad 4 mln zł.

Z kolei w grudniu 2018 r. ma zakończyć się budowa centrum przesiadkowego „Koszalin-Wąwozowa” wraz z infrastrukturą systemu Bike&Ride z 50 stanowiskami, a także miejsca „parkuj i jedź” dla osób, które zechcą przesiadać się z samochodów na komunikację miejską lub rowerową. Wartość przedsięwzięcia oszacowano na ponad 4,2 mln zł. RPO WZ 2014-2020 wesprze inwestycję kwotą prawie 2,8 mln zł.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS