Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Koszalin kupuje siedem nowych „pancernych” autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-10-05 11:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koszalin kupuje siedem nowych „pancernych” autobusów
MZK Koszalinfot. Michał Szymajda
Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie rozpisał przetarg na zakup siedmiu nowych autobusów miejskich. To mniej więcej 10 proc. taboru tego przewoźnika. W zamówieniu szczególną uwagę zwrócono na trwałość pojazdów. Otwarcie ofert zaplanowano na 9 listopada.

Koszalińska spółka korzysta z 72 pojazdów, które wożą pasażerów na trasach kilkunastu linii miejskich. Rozpisany przetarg to pierwsze takie zakupy od dwóch lat, gdy do pomorskiego miasta trafiły 10,5–metrowe Lion’s City.

Przedmiotem zamówienia jest siedem niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów o długości 9,5 – 10,5 metra. Przewoźnik jeszcze nie opublikował specyfikacji istotnych warunków zamówienia, więc nie wiadomo w szczegółach jak mają wyglądać nowe pojazdy. Szacunkowa wartość zamówienia została określona na 1 325 475 euro.

Autobusy powinny spełniać co najmniej normę emisji spalin Euro 6. Zaznaczono, ze muszą być fabrycznie nowe, przez co zamawiający rozumie sytuację w której wszystkie podzespoły i elementy elektroniczne będą wyprodukowane w 2017 r., przy czym szyby mogą pochodzić z 2016 r. W ogłoszeniu o zamówieniu wyraźnie zaznaczono, że autobusy muszą być przystosowane „do polskich warunków klimatycznych i środowiskowych”. To oznacza że powinny być wytrzymałe na szeroki zakres temperatur, wilgotności, duże zanieczyszczenie i zapylenie powietrza. Powinny być też odporne na działanie środków używanych do utrzymania przejezdnych dróg w zimie.

Stosunkowo wygórowany, jak na takie zamówienie, jest wymóg doświadczenia. Oferenci muszą się wykazać zrealizowaniem w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej trzema dostawami autobusów, odpowiadającymi rodzajem i zakresem zamówieniu koszalińskiemu, z czego każda z nich powinna być warta co najmniej 6,5 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Również wiejskie gminy chcą inwestować w elektrobusy

Mobilność

Również wiejskie gminy chcą inwestować w elektrobusy

Jakub Dybalski 05 października 2016

Głogów zamawia cztery kolejne autobusy

Komunikacja

Głogów zamawia cztery kolejne autobusy

Jakub Dybalski 04 października 2016

Toruń wybrał Ursusa

Prawo & Finanse

Toruń wybrał Ursusa

Martyn Janduła 21 września 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS