Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konin zapowiada zakup ośmiu autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-23 10:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konin zapowiada zakup ośmiu autobusów
fot. Flyz1, lic. GFDL Wikimedia commons
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie zapowiada na koniec kwietnia przetarg na dostawy ośmiu autobusów o długości 11-12 m. Pojazdy z napędem diesla miałby zostać dostarczone jeszcze w tym roku.

Przedmiotem przetargu, które ogłosi MZK Konin, będzie zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego (diesel) w iliczbie 8 sztuk, spełniającego wymogi emisji spalin Euero 6. Długość pojazdu określono na 11-12 m, a minimalną liczbę miejsc na 75. Przewidziano trzy pary drzwi w układzie 2-2-2, a wyposażenie obejmie automat do sprzedaży, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz klimatyzację w całej przestrzeni pasażerskiej. W pojeździe znajdować się powinno jedno stanowisko do przewozu wózka inwalidzkiego.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, w pojazdach znajdzie się wysokoprężny silnik dieslowy o mocy min. 200 kW, a także automatyczna skrzynia biegów ze zintegrowanym retarderem. Wymagany będzie też system gaszenia w komorze silnika.

MZK zakłada, że przetarg zostanie ogłoszony 28 kwietnia. Zapowiedź postępowania ma na celu skrócenie terminu składania ofert. Umowa będzie musiała zostać zrealizowana do 30 listopada 2017 r. Szacunkowa wartość zamówienia wyniesie 8 mln zł netto. Zamówienie jest możliwe dzięki dofinansowaniu unijnemu ze środków wielkopolskiego programu operacyjnego.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek kupuje dwa nowe autobusy. Najlepiej Solarisy

Komunikacja

Włocławek kupuje dwa nowe autobusy. Najlepiej Solarisy

Witold Urbanowicz 22 marca 2017

Solaris pokonał MANa w Szczecinie i Policach

Prawo & Finanse

Solaris pokonał MANa w Szczecinie i Policach

Jakub Dybalski 17 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS