Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Koniec gliwickiej sagi: Solaris dostarczy dziewięć autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-23 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koniec gliwickiej sagi: Solaris dostarczy dziewięć autobusów
fot. Solaris
PKM Gliwice wreszcie rozstrzygnęło przetarg na dostawę dziewięciu autobusów dwuosiowych. Wybrano ofertę firmy Solaris, opiewającą na kwotę 9,83 mln zł brutto. Autobusy mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku. 

PKM Gliwice organizowało już kilka przetargów na dostawę pojazdów 12-metrowych. Wcześniej unieważniono dwa przetargu z powodu ofert przekraczających kosztorys, choć najtańsza oferta była tylko o ok. 150 tys. zł droższa. Tym razem też było takie ryzyko, gdyż oferty znowu były droższe niż przewidywał to budżet, ale ostatecznie rozstrzygnięto przetarg.

Nowe pojazdy dostarczy firma Solaris, która zaoferowała pojazdy Urbino 12 za 9,83 mln zł brutto. Tymczasem Gliwice planowały przeznaczyć na zakup kwotę 9,41 mln zł brutto. Jednocześnie wykluczono z postępowania ofertę jedynego konkurenta – firmy MMI Zbyszewo, oferującej pojazdy włoskiej produkcji BredaMenarinibus City Mood. Wykonawca ten nie złożył wszystkich wymaganych dokumentów i nie wykazał spełnienia warunków udziału.

PKM od oferentów startujących w przetargu wymagało pojazdów 12-metrowych, całkowicie niskopodłogowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6. Autobusy powinny być trzydrzwiowe, z jak największą liczbą miejsc dostępnych z niskiej podłogi. Mają mieścić minimum 86 pasażerów (w tym min. 25% na miejscach siedzących). Pojazdy powinny zostać dostarczone w ciągu 142 dni od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice: Do trzech razy sztuka. Dwóch chętnych na dostawy autobusów

Komunikacja

Gliwice: Do trzech razy sztuka. Dwóch chętnych na dostawy autobusów

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

Gliwice: Co po tramwajach? Trzy projekty unijne związane z transportem

Komunikacja

Gliwice: Co po tramwajach? Trzy projekty unijne związane z transportem

Witold Urbanowicz 26 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS