Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kolejny Kongres Transportu Publicznego rekordowy [film]

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas/Kasper Fiszer

Data publikacji:
2016-11-30 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W dniach 24-25 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się piąty już Kongres Transportu Publicznego. Największa w Polsce konferencja dotycząca tej tematyki z roku na rok nabiera rozmachu.

Kongres Transportu Publicznego to największe tego rodzaju wydarzenie konferencyjne w Polsce. – Mam nadzieję, że bogaty program, zawierający m.in. prezentację dobrych praktyk, wypowiedzi ekspertów czy dyskusje, spełni państwa oczekiwania – mówiła podczas otwarcia wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska, która objęła kongres honorowym patronatem.

W tym roku kongres zgromadził ponad 600 uczestników, w tym 120 prelegentów. Wystawcy zajęli ok. 250 m2 powierzchni w CNK. 15 debat przełożyło się na 23 godziny prezentacji i dyskusji panelowych.

Jak co roku był okazją do spotkania się organizatorów transportu publicznego w ośrodkach miejskich i regionach, przewoźników, a także organizacji zrzeszających te podmioty. Co roku podczas tego wydarzenia dyskutowane są problemy i szanse stojące przed podmiotami zaangażowanymi w proces tworzenia usług spełniających wymogi nawet najbardziej wymagających pasażerów.

Pasażerowie to też wyborcy

Jedną z najważniejszych debat podczas KTP był Panel Miast. Wzięli w nim udział Mirosław Pawłowski, prezes spółki Polskie Koleje Państwowe SA, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, zastępca prezydenta Słupska, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR oraz Jan Roliński, adwokat i senior partner kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Uczestnicy, w tym zarówno wiceprezydent Kaznowska, jak i prezydent Piotr Grzymowicz, podkreślali rolę konsultacji społecznych w kształtowaniu transportu publicznego. – Mieszkańcy oceniają zmiany w komunikacji miejskiej jako jedne z najważniejszych i najlepszych dla nich samych – podkreślił Grzymowicz.

Adrian Furgalski zwrócił natomiast uwagę na przewagę komunikacji miejskiej nad samochodem osobowym. W autach jadących po ulicach Warszawy jest średnio 1,2 osoby.

– Ostatnio ktoś powiedział mi, że „niemal każdy wyborca to kierowca”, ale kiedy samochody stoją, a obok jest wypełniony pasażerami autobus czy tramwaj, to nie wiem, gdzie tych wyborców jest więcej. Jestem pewien, że kierowców można przekonać do korzystania z komunikacji. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat politycy przestaną się obawiać podejmowania decyzji korzystnych dla transportu publicznego – podkreślał.

Nagrody Transportu–Publicznego.pl rozdane

Po wystąpieniu wiceprezydent Kaznowskiej wręczono Nagrody Transportu Publicznego. Pierwszym laureatem został dr inż. Igor Ruttmar, prezes spółki TPA Sp. z o.o., która zrealizowała słynną świecącą drogę rowerową w Lidzbarku Warmińskim. – Od czasu oddania do użytku drogi wydarzenia nabrały ogromnego tempa. Bardzo dziękuję za wyróżnienie – powiedział Ruttmar, który zdradził, że jego firma ma kolejne propozycje realizacji z całego świata, m.in. z Miami.

Nagrody odebrali też: Robert Zaręba, kierownik Centrum Obsługi Inwestora we Włocławku, które zrealizowało udany program rewitalizacji miasta, wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, za wprowadzenie kontraruchu rowerowego na jednokierunkowych ulicach, prezes MCX Systems, Grzegorz Wojtenko, za realizację projektu zastąpienia biletu kartą płatniczą w Świebodzicach.

Nagroda specjalna – imienna – trafiła do prezesa Metra Warszawskiego, Jerzego Lejka. Doceniono fakt, że aż 96 proc. podróżnych jest zadowolonych ze świadczonych przez przewoźnika usług. – To ogromny zaszczyt dla mnie i wszystkich pracowników metra. Poddajemy się ocenie warszawiaków od 12 lat. Nie ukrywam, że zawsze oczekiwanie na wynik ankiety przyprawia wszystkich o drżenie serca, ponieważ trudno konkurować z własnym wynikiem z ubiegłego roku, jeśli wypadł on na poziomie 96 proc. – podkreślił.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS