Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kolejne tramwaje Škody pojadą na Łotwę

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-04-30 11:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
International Railway Journal/Raiwlay Gazette/Global Rail News

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejne tramwaje Škody  pojadą na Łotwę
Tramwaj ForCityFot. Dezidor, lic. CCA 3.0/Wikimedia Commons
Ryski operator transportu - firma Rigas Satiksme, podpisał umowę z firmą Škoda Transportation na dostawę 20 niskopodłogowych tramwajów. Tramwaje zasilą ryską flotę liczącą prawie 190 pojazdów.

Za 20 tramwajów zamawiający zapłaci 62,6 mln euro. Dostawy rozpoczną się w roku 2017. Tramwaje o rozstawie kół 1524 mm zostaną skierowane do obsługi linii nr 4, która łączy zespół hal targowych z dzielnicą Imanta. Škoda w ramach kontraktu ma dostarczyć 15 pojazdów trójczłonowych i 5 czteroczłonowych. Dodatkowo, dostawca będzie prowadził utrzymanie nowych tramwajów oraz zapewniał części zamienne przez okres 30 lat. Pojazdy zostaną objęte trzyletnią gwarancją.

O dostawy tramwajów dla Rygi zabiegała także Pesa oraz firma Stadler. Jak poinformował zamawiający, jeden z potencjalnych dostawców nie spełnił warunków zamówienia, a drugi nie dotrzymał terminu złożenia oferty.

W tej chwili firma Rigas Satiksme ma w swojej flocie 189 tramwajów. Škoda już w przeszłości dostarczyła 20 tramwajów. Ryski operator zamówił w 2008 roku pojazdy ForCity. Ostatni z nich wyjechał na ryskie tory w 2012 roku. Na pokładzie tramwaju mieści się 300 pasażerów, czyli o połowę więcej od innych, które w mieście są eksploatowane. Tramwaj ForCity ma 31,6 m długości i 2,5 m szerokości. Niskopodłogowe tramwaje ForCity obsługują trasy nr 6 i 11.
VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków może zazdrościć Warszawie udziału komunikacji

Komunikacja

Kraków może zazdrościć Warszawie udziału komunikacji

Witold Urbanowicz 29 kwietnia 2016

Rzecz ulgach, czyli  nie wszystko jest czarno-białe

Felietony i komentarze

Rzecz ulgach, czyli nie wszystko jest czarno-białe

Paweł Rydzyński 29 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS