Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Koleje Dolnośląskie uruchamiają wspólny bilet z MPK Legnica

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-07-02 08:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koleje Dolnośląskie uruchamiają wspólny bilet z MPK Legnica
Koleje Dolnośląskiefot. RK
Koleje Dolnośląskie oraz MPK w Legnicy uruchamiają od 1 lipca Bilet Zintegrowany Legnica. Dzięki niemu, w ramach jednego biletu będzie można podróżować pociągami KD na trasach wychodzących z Legnicy, a także autobusami komunikacji miejskiej.

Bilet będzie obowiązywał na obszarze gminy Legnica i Miłkowice. Od godz. 12:00 1 lipca bilet ten można kupić w kasach Kolei Dolnośląskich na legnickim dworcu.

– Bilet ten uprawnia do przejazdów autobusami MPK Legnica we wszystkie dni miesiąca i na wszystkich liniach komunikacji miejskiej, a także do przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na trasie wskazanej na bilecie – powiedziała Justyna Stachniewicz, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Zasięg obowiązywania biletu w pociągach KD będą ograniczały stacje: Węgliniec na zachodzie, Wrocław Główny na wschodzie oraz Dzierżoniów Śląski na południu.

Bilet będzie sporo tańszy niż dotychczas kupowane osobno w kasach dwóch przewoźników. Na przykład: za zintegrowany bilet normalny do Chojnowa zapłacimy 206,60 zł, zamiast 254 (w wypadku zakupu dwóch osobnych biletów), do Wrocławia 321,70 zł zamiast 389 zł, a do Malczyc 223,90 zł zamiast 274 zł.

– Chcemy by następnym krokiem było prowadzenie jednego biletu w atrakcyjnej cenie na pociągi Kolei Dolnośląskich i komunikację miejską we Wrocławiu i Legnicy. Prace nad tym rozwiązaniem już trwają. Doświadczenia zachodnioeuropejskie podpowiadają, że taka integracja to znakomity sposób na przyciągnięcie pasażera do transportu publicznego – powiedział Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.



VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wspólny bilet – pilne wyzwanie

Prawo & Finanse

Wspólny bilet – pilne wyzwanie

Michał Szymajda 26 marca 2016

Zintegrowany bilet w Trójmieście kupimy nieco łatwiej

Komunikacja

Zintegrowany bilet w Trójmieście kupimy nieco łatwiej

Michał Szymajda 24 marca 2016

Świdnica: Promocja na przesiadki z autobusu MPK na pociąg

Komunikacja

Świdnica: Promocja na przesiadki z autobusu MPK na pociąg

Rydzyński Paweł 14 grudnia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS