Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

KIO unieważnia konkurs na koncepcję ostatniego odcinka II linii metra

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-17 12:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KIO unieważnia konkurs na koncepcję ostatniego odcinka II linii metra
mat. prasowe
Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie w sprawie konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra. Arbitrzy przychylili się do argumentów firmy ILF, jednego z dwóch startujących, i nakazali unieważnić konkurs.

W pierwszej połowie czerwca Metro Warszawskie rozstrzygnęło konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej dla tego etapu rozbudowy II linii metra, w skład którego wchodzą niemal 4 km podwójnego tunelu i trzy stacje, a także zaplecze na Morach. Jako zwycięską uznano pracę konsorcjum Metroprojekt i AMC Chołdzyński.

Jak pisaliśmy, firma ILF – jedyny konkurent zwycięskiego konsorcjum – kontestuje ten wynik. Podmiot ten, zgodnie z przysługującym prawem, odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. W 40-stronicowym odwołaniu wylicza braki i niespełnianie warunków konkursu w pracy konkurenta, zarzucając mu ponadto złamanie zasady anonimowości, podważa też wybór sądu konkursowego. ILF domaga się wykluczenia oferty konsorcjum Metroprojekt i AMC Chołdzyński bądź pominięcia w ocenie, ewentualnie unieważnienia konkursu.

Dzisiaj (17 lipca) Krajowa Izba Odwoławcza po kilku posiedzeniach wydała orzeczenie. – KIO nakazała unieważnić konkurs. Czekamy na pisemne uzasadnienie – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Arbitrzy przychylili się m.in. do zastrzeżeń związanych z zachowaniem zasady anonimowości w zwycięskiej pracy. Miasto zapowiedziało ogłoszenie nowego konkursu, jak tylko decyzja KIO uprawomocni się.

Zgodnie z zapowiedziami odcinek zachodni ma zostać zrealizowany do 2023 r. Jest on kluczowy dla sprawnego funkcjonowania II linii metra z uwagi na zaplanowane na Morach zaplecze.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostatni odcinek II linii. Metro spokojnie czeka na KIO

Prawo & Finanse

Ostatni odcinek II linii. Metro spokojnie czeka na KIO

Witold Urbanowicz 27 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5