Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-17 07:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd
autobus w Kielcachfot. Lukas 3z, lic. GFDL Wikimedia commons
W zeszłym tygodniu w Kielcach otwarto dwie oferty w przetargu na 25 autobusów hybrydowych. Już wiadomo, ze przetarg nie zostanie rozstrzygnięty, bo obaj oferenci zaproponowali „szokująco” wysoką cenę.

Zamówienie dotyczyło 10 autobusów 18–metrowych i 15 pojazdów 12–metrowych. ZTM w Kielcach chciał wydać na całość 51,66 mln zł. Tymczasem Volvo zażądało za swoje pojazdy 61,65 mln zł, a Solaris aż 66,3 mln zł. – Takich kwot się nie spodziewałem, Dla mnie to szok – powiedział lokalnej Gazecie Wyborczej Marian Sosnowski, dyrektor ZTM w Kielcach.

Według zapowiedzi tamtejszych urzędników przetarg zostanie powtórzony. Kwota przeznaczona na zakupy raczej się nie zwiększy, za to oszczędności zostaną poszukane w okresach gwarancji. W Kielcach się śpieszą, bo zdają sobie sprawę, że zbudowanie takich pojazdów może potrwać ponad pół roku. W unieważnionym przetargu termin dla ewentualnego dostarczenia autobusów wyznaczono na koniec roku.

Zakup ma być współfinansowany z funduszy unijnych, które mają pokryć 85 proc. kosztów zakupu pojazdów. Będą to pierwsze hybrydowe autobusy w Kielcach.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce ponownie próbują kupić 25 hybryd

Komunikacja

Kielce ponownie próbują kupić 25 hybryd

Witold Urbanowicz 27 stycznia 2017

Pabianice: MPK rozważy wstrzymanie ruchu tramwajów

Komunikacja

Pabianice: MPK rozważy wstrzymanie ruchu tramwajów

Kasper Fiszer 27 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS