Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kielce przygotowują się do przebudowy Zagnańskiej i pętli autobusowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-17 15:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce przygotowują się do przebudowy Zagnańskiej i pętli autobusowej
mat. MZD Kielce
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ok. 1,4-km odcinka ul. Zagnańskiej wraz z przebudową pętli przy Areszcie. W ramach inwestycji po środku jezdni pojawi się wielofunkcyjny pas uchu z wysepkami dzielącymi i wydzielonymi lewoskrętami.

W chwili obecnej ul. Zagnańska ma przekrój jednojezdniowy szerokości około 7,0 m. Jezdnia jest w złym stanie technicznym. Zakres prac przewiduje m.in. budowę wielofunkcyjnego pasa ruchu z wysepkami dzielącymi i wydzielonymi lewoskrętami, oddzielenie ruchu pieszego i rowerowego od ruchu kołowego poprzez budowę chodników oraz ścieżek rowerowych, przebudowę pętli autobusowej przy Areszcie, budowę odwodnienia, oczyszczalni wód deszczowych i kanalizacji deszczowej. Na skrzyżowaniu z Witosa przewidziano rondo.

Na pętli przy Areszcie przewidziano trzy stanowiska postojowe dla autobusów długości 20 m. Stanowiska zostały usytuowane równolegle do drogi manewrowej. Dodatkowo pomiędzy stanowiskami dla autobusów a jezdnia ul. Zagdańskiej zaprojektowano 45 miejsc postojowych.

Termin składania ofert mija 28 marca. O wyborze zadecydują cena (60%), zespół projektowy (30%) oraz skrócenie terminu wykonania zamówienia (10%). Dokumentacja ma być gotowa najpóźniej do końca stycznia 2018 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Czy uda się odkorkować Rondo Solidarności?

Komunikacja

Łódź: Czy uda się odkorkować Rondo Solidarności?

Roman Czubiński 17 lutego 2017

Gdańsk szykuje odbudowę pętli Jana z Kolna

Przestrzeń

Gdańsk szykuje odbudowę pętli Jana z Kolna

Leonard Dolecki 24 maja 2016

Łódź: Na pętlach brakuje zapleczy socjalnych

Komunikacja

Łódź: Na pętlach brakuje zapleczy socjalnych

Roman Czubiński 07 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS