Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Katowice: Jest przetarg na dokumentację linii tramwajowej na południe miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2016-09-20 16:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: Jest przetarg na dokumentację linii tramwajowej na południe miasta
fot. WhiskeySix CC BY-SA 3.0
Katowicki samorząd otworzył postępowanie na projektanta rozbudowy linii tramwajowej na południe miasta. Trasa będzie miała długość 5 km i poprowadzi katowiczan z Brynowa do Kostuchny. Szacowany koszt inwestycji to 110 mln zł, a termin jej zakończenia to 2019 rok – podaje PAP.

– To bardzo ważne działanie dla miasta z punktu widzenia zrównoważonego transportu, czyli zachęcenia do korzystania z transportu publicznego. Co ciekawe, ostatnia rozbudowa – bo nie mówimy o modernizacji, ale rozbudowie – linii tramwajowej miała miejsce w 1947 roku, tak więc jesteśmy w dalekim niedoczasie – mówił, cytowany przez PAP, prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przedstawiciel miasta podkreślił, że ze względu na zmianę przepisów Prawa zamówień publicznych, nie tylko cena będzie istotnym kryterium w przetargu. Zamawiający będzie brał pod uwagę przy wyborze wykonawcy cenę w 60%, natomiast w pozostałych 40% – doświadczenie projektantów. Termin składania ofert na udział w postępowaniu mija 27 października.

Zwycięzca opracuje dokumentację budowlaną, wykonawczą i część kosztorysową inwestycji. Ta ostatnia zostanie podzielona na dwie części: pierwsza będzie dotyczyła trasy tramwajowej i ścieżki rowerowej; druga – infrastruktury drogowej.

Linia tramwajowa na południe miasta będzie szybkim łącznikiem centrum z południowymi dzielnicami Katowic. Tramwaje mają jeździć co 10 minut. Prezydent miasta ma nadzieję, że już w 2019 roku uda się zrealizować plan dojazdu z centrum na południe tramwajem. Trasa ma mieć długość 5 km. Równolegle powstanie także ścieżka rowerowa.

Władze miasta stawiają na konsultacje społeczne z mieszkańcami – chcą, aby trasa powstała zgodnie z oczekiwaniami katowiczan, z uwzględnieniem ich uwag odnośnie rozwiązań infrastrukturalnych – wynika z wyjaśnień pracowników urzędu.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków liderem zielonych torowisk. Jakie są ich zalety?

Przestrzeń

Kraków liderem zielonych torowisk. Jakie są ich zalety?

jd/inf. pras. 29 sierpnia 2016

MPK Łódź: Dofinansowanie z RPO na tramwaje, ale nie na elektrobusy

Komunikacja

MPK Łódź: Dofinansowanie z RPO na tramwaje, ale nie na elektrobusy

Roman Czubiński 03 sierpnia 2016

Jak Oslo przechodzi na (eko)transport publiczny

Komunikacja

Jak Oslo przechodzi na (eko)transport publiczny

Jakub Dybalski 09 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS