Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Jeden chętny na leasing 10 autobusów dla Kalisza. Oferta przekracza budżet

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-18 16:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jeden chętny na leasing 10 autobusów dla Kalisza. Oferta przekracza budżet
fot. Pefot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Kaliskie Linie Autobusowe otworzyły oferty w przetargu na dostawę w formie leasingu operacyjnego dziesięciu nowych niskopodłogowych autobusów o długości od 11,8 do 12,2 m. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, przekraczająca jednak założony kosztorys.

Przedmiotem przetargu jest dostawa dziesięciu jednoczłonowych, fabrycznie nowych, niskopodłogowych, ok. 12-metrowych pojazdów z napędem diesla. Jak zaznacza zamawiający chodzi o pojazdy o najnowszej wersji nadwozia oferowanej przez danego producenta. Autobusy mają pomieścić co najmniej 85 pasażerów, w tym min. 28 na miejscach siedzących, z czego co najmniej 10 będzie dostępnych z poziomu niskiej podłogi,

Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania kwotę nieznacznie przekraczającą 13 mln zł brutto. Jedyną ofertę złożyło konsorcjum firm Solaris i Bus & Coach oraz PKO Leasing SA. Opiewa ona na kwotę blisko 14,6 mln zł brutto.

Konsorcjum zaoferowało dostawy pojazdów w terminie pięciu miesięcy od zawarcia umowy, jednak nie później niż do 21 czerwca 2017 r. Ponadto proponuje 37 miesięcy gwarancji na cały pojazd, 84 miesiące dla zewnętrznej powłoki lakierniczej oraz 144 miesięcy na perforację spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia, jak również pęknięć konstrukcji szkieletu.

W warunkach płatności zaproponowano leasing trwający 120 miesięcy (10 lat). Opłatę wstępną określono na 5% wartości początkowej netto, będącą jednocześnie pierwszą ratą leasingową. Te miałyby być prowadzone w równej wysokości, płatne z dołu za każdy pełny miesiąc. Zaoferowano także możliwość wykupu pojazdu za 1% wartości początkowej netto autobusu.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Jakie autobusy trafią do MPK w ramach wielkiego przetargu

Prawo & Finanse

Wrocław. Jakie autobusy trafią do MPK w ramach wielkiego przetargu

Jakub Dybalski 05 grudnia 2016

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Gliwice awaryjnie chcą wydzierżawić siedem autobusów na pół roku

Komunikacja

Gliwice awaryjnie chcą wydzierżawić siedem autobusów na pół roku

Jakub Dybalski 20 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS