Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Jeden chętny na dostawy autobusów do Suchego Lasu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-17 14:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jeden chętny na dostawy autobusów do Suchego Lasu
fot. Solaris
Zakład Komunikacji Publicznej w Suchym Lesie otworzył oferty w przetargu na dostawę czterech autobusów miejskich klasy maxi. Wpłynęła jedna oferta od firmy Solaris. Podpisanie umowy wydaje się formalnością.

Przedmiotem zamówienia Zakładu Komunikacji Publicznej w Suchym Lesie są cztery autobusy miejskie klasy MAXI, czyli o długości 12 metrów. Muszą być fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane w 2017 r. Każdy powinien pomieścić co najmniej 90 pasażerów z czego 28 na miejscach siedzących, z których co najmniej 6 powinno być dostępne z poziomu niskiej podłogi. Co ciekawe zamawiający wymaga tylko dwojga drzwi w układzie 2-2-0. Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (17 marca) minął termin składania ofert. Propozycję złożyła jedynie firma Solaris, która jest gotowa dostarczyć autobus Urbino 12 za kwotę 4 132 800 zł. to dokładnie o 200 zł mniej niż wynosi budżet zamawiającego (jego wysokość wynikała jednak z pierwotnego ogłoszenia o zamówieniu). Podpisanie umowy, o ile producent spełnił wszelkie wymagania formalne, wydaje się w tej sytuacji formalnością.

Solaris zaproponował pojazd z silnikiem o mocy 204 kW. W autobusie będzie 12 miejsc dostępnych z poziomu podłogi, czyli dwukrotnie więcej niż wymagał zamawiający. Ponadto, zgodnie z ofertą, kolumna kierownicza będzie umożliwiała regulację wysokości i nachylenia koła kierownicy wraz z pulpitem kierowcy. Producent zaoferował także szybę czołową ze szkła wielowarstwowego, klejonego, bezpiecznego, podzieloną na trzy części i składającą się z szyby górnej, części dolnej lewej oraz części dolnej prawej podzielonych w osi pojazdu, zderzak przedni trzyczęściowy, zawieszenie osi przedniej zależne (belka sztywna), 6-biegową skrzynię biegów z dodatkowym biegiem wstecznym, poszycie boczne wykonane w sposób umożliwiający wymianę jego poszczególnych elementów bez konieczności jego późniejszego klejenia, zgrzewania lub spawania, a także wyposażenie komory silnika w automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru, z możliwością awaryjnego, manualnego uruchomienia systemu przyciskiem umieszczonym na pulpicie kierowcy. W każdym pojeździe będzie też osiem okien uchylnych w przestrzeni pasażerskiej.

Producent jest gotowy udzielić 36 miesięcy gwarancji na cały autobus (wymagane były 24 miesiące), 144 miesięcy na perforację nadwozia i trwałość konstrukcji nośnej (warunkiem było 120 miesięcy), a także 84 miesięcy na zewnętrzne powłoki lakiernicze (wymóg 60 miesięcy). Ponadto Solaris zaoferował 24% rabatu na dostarczane części zamienne (wymagano 15% rabatu).

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn: Najbliższy przetarg mógłby być już na elektryki

Komunikacja

Olsztyn: Najbliższy przetarg mógłby być już na elektryki

Martyn Janduła 16 marca 2017

Legnica. Gmina kupuje osiem nowych autobusów. Połowa to hybrydy

Prawo & Finanse

Legnica. Gmina kupuje osiem nowych autobusów. Połowa to hybrydy

Jakub Dybalski 15 marca 2017

Katowice. MAN pokonał Solarisa. Na silnik nie ma rady

Prawo & Finanse

Katowice. MAN pokonał Solarisa. Na silnik nie ma rady

Jakub Dybalski 15 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS