Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jaki dworzec w Puławach? PKP po rozmowach z miastem nadal chce burzyć

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-09-29 16:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaki dworzec w Puławach? PKP po rozmowach z miastem nadal chce burzyć
fot. Korporacja Budowlana Darco
PKP SA chcą dwukondygnacyjny dworzec Puławy Miasto z 1959 r. zastąpić jednopiętrowym budynkiem. Zakres inwestycji nie przypadł do gustu miastu, ale kolejarze nie odstępują od inwestycji. – PKP SA prowadziły rozmowy z miastem, w wyniku których wypracowany został inny układ pomieszczeń w budynku dworca – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA.

W kwietniu PKP SA wybrały wykonawcę dla przebudowy dworca Puławy Miasto. Zakres prac przewiduje rozbiórkę części dworcowej, budowę nowego budynku dworca oraz przebudowę budynku mieszkalnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem obszarów terenu wokół obiektu. W czasie prac ma być zachowana obsługa pasażerów w postaci np. kontenerowego dworca tymczasowego. PKP SA przebudowę uzasadniają mocnym wyeksploatowaniem obecnego dworca, który nie oferuje odpowiedniego komfortu dla podróżnych i nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Projekt przebudowy nie podobał się miastu. Według przedstawicieli Puław zaproponowane przez PKP SA nie odpowiadały randze obiektu. Krytyce poddane zostały też walory architektoniczne i dysproporcja, jaka powstanie pomiędzy pozostawioną częścią budynku a nową, niższą. PKP nie rezygnują jednak z przebudowy. – PKP SA prowadziły rozmowy z miastem, w wyniku których wypracowany został inny układ pomieszczeń w budynku dworca – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. Nadal przewiduje się wyburzenie dotychczasowej części dworcowej i zastąpienie jej jednopiętrowym obiektem.

Jaki będzie efekt prac? – Dworzec Puławy Miasto zostanie gruntownie przebudowany, uporządkowany zostanie również teren wokół obiektu. W ramach modernizacji przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe i demontaż istniejących instalacji. W części obiektu planujemy wymianę posadzek, okien i drzwi oraz odnowienie dachu i elewacji budynku. Przewidziane jest także wykonanie zewnętrznego oświetlenia. Pojawią się również nowe tablice informacyjne, stojaki rowerowe. Nowy dworzec będzie bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych – wylicza Aleksandra Dąbek.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2015

Rozbieżne koncepcje dla dworca Puławy Miasto

Przestrzeń

Rozbieżne koncepcje dla dworca Puławy Miasto

Łukasz Pastor 02 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS