Partnerzy serwisu:
Mobilność

Jak unowocześnić PKSy?

Dalej Wstecz
Autor:

TOR Konferencje

Data publikacji:
2017-03-28 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TOR Konferencje

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jak unowocześnić PKSy?
fot. Super PKS
Państwowa Komunikacja Samochodowa, czyli tzw. PKS, nie kojarzy się zbytnio z nowoczesnością. Jednakże stary tabor i brak innowacyjnych rozwiązań np. z zakresu dystrybucji biletów odnoszą się tylko do części działających na rynku przewoźników. Nie brakuje firm, które pokazują, że dalekobieżne przewozy autobusowe mogą być nowoczesne, a rynek PKS ma przyszłość i będzie się rozwijać. To właśnie im dedykowana będzie jedna ze ścieżek Forum Technologii w Transporcie, które 18 maja odbędzie się w Warszawie.

Uczestnicy Forum zastanowią się w jaki sposób można zbudować nowoczesnego przewoźnika autobusowego, zwiększyć sprzedaż i wdrożyć ciekawe technologie. Za przykład posłużą tu już zmodernizowane PKSy oraz funkcjonujące na rynku projekty takie jak m.in. DworzecOnline i SuperPKS. Ten ostatni będzie przyczynkiem do dyskusji na ile marka PKS wciąż może przyciągać pasażerów.

Osobna debata dotyczyć będzie infrastruktury dworcowej, a towarzyszyć będzie jej pytanie czy dworzec autobusowy może być wizytówką miasta, jak to dzieje się w przypadku niektórych obiektów kolejowych takich jak Łódź, Wrocław czy Kraków. Konferencję zakończy dyskusja na temat przyszłości regionalnych przewozów autobusowych.

W ramach Forum Technologii w Transporcie jak co roku odbędzie się także ścieżka dedykowana dystrybucji i kontroli biletów.Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworce bez zakazu handlu w niedzielę? Kanapka prawem pasażera?

Prawo & Finanse

Dworce bez zakazu handlu w niedzielę? Kanapka prawem pasażera?

Jakub Dybalski 28 marca 2017

Tramwaje Warszawskie dopuszczają producentów taboru spoza UE

Prawo & Finanse

Tramwaje Warszawskie dopuszczają producentów taboru spoza UE

Witold Urbanowicz 28 marca 2017

Forum Technologii w Transporcie wokół kwestii integracji

Mobilność

Forum Technologii w Transporcie wokół kwestii integracji

TOR Konferencje 13 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS