Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Jak tworzyć systemy roweru miejskiego w polskich miastach?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
13-05-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Jak tworzyć systemy roweru miejskiego w polskich miastach?
MGDboston, morguefile.com
Rower miejski jest coraz bardziej popularny w Polsce. Kolejne miasta – również te średniej wielkości – zastanawiają się lub już planują wdrożenie takich systemów. Już 30 czerwca w siedzibie ZDG TOR odbędzie się seminarium, podczas którego będzie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat tego, w jaki sposób projektować i eksploatować systemy miejskich wypożyczalni jednośladów. Wydarzenie to poprowadzi ekspert w tej dziedzinie, dr inż. Maciej Dariusz Dobrzyński z Politechniki Białostockiej.

W ostatnich latach obserwujemy istną eksplozję liczby systemów miejskich wypożyczalni rowerów. Liczba stacji wypożyczeń w ramach pojedynczego systemu dochodzi do kilku tysięcy, a największy miejski system przekroczył liczbę 60 000 rowerów. Systemy rowerów miejskich stały się realną alternatywą i uzupełnieniem innych systemów komunikacji miejskiej a prognozy ich rozwoju w przyszłości wskazują tendencje rozwojowe. Trendy światowe znajdują swoje odzwierciedlenie również w systemach transportowych miast polskich, liczba istniejących miejskich systemów rowerów jest coraz wyższa, a istniejące systemy podlegają rozbudowie i ekspansji na tereny przyległe do aglomeracji miejskich – pisze dr Dobrzyński.

Jak projektować i eksploatować?

Pomimo burzliwego rozwoju, dużym utrudnieniem jest uzyskanie informacji pomocnych i niezbędnych przy projektowaniu czy eksploatacji systemów miejskich wypożyczalni rowerów. Seminarium wychodzi naprzeciw tym potrzebom, ma ono na celu prezentację dotychczasowej praktyki wdrażania i użytkowania miejskich systemów rowerów i przekazanie tej wiedzy zainteresowanym osobom i instytucjom. Spotkanie jest adresowane do kilku grup potencjalnych zainteresowanych:
• urzędników instytucji samorządowych szczególnie szczebla miejskiego oraz gminnego;
• pracowników przedsiębiorstw komunikacji miejskiej;
• pracowników departamentów i działów strategii, rozwoju i promocji miast;
• przedstawicieli działów public relations firm i organizacji biznesowych identyfikujących się z aglomeracjami miejskimi, w których prowadzą swoją działalność.

Rozbudowa i modyfikacja systemów roweru miejskiego

Program seminarium jest ukierunkowany na dostarczenie (w sposób uporządkowany i logiczny) niezbędnych informacji koniecznych przy wdrażaniu systemów miejskich wypożyczalni rowerów w aglomeracjach miejskich i obszarach gminnych przyległych do miast. Duży nacisk położono na kwestie związane z rozbudową i modyfikacją już istniejących systemów w celu zwiększenia ich efektywności oraz sposobu ich postrzegania przez użytkowników systemów (mieszkańców miast). Znaczna część seminarium jest poświęcona problemom integracji systemów rowerów miejskich z innymi systemami komunikacji miejskiej na zasadzie wzajemnego uzupełniania się i współdziałania.

Treści przekazane w ramach seminarium w znacznym stopniu opierają się na praktyce funkcjonowania miejskich systemów rowerów zarówno na świecie, jak i w polskich realiach. Pozwoli to w znacznym stopniu na uniknięcie błędów poprzedników w przypadkach nowo powstających systemów, a w przypadku systemów już istniejących zwiększy ich efektywność i poziom satysfakcji użytkowników.


Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5