Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jak stworzyć bezpieczne miasto?

Dalej Wstecz
Autor:

TOR Konferencje

Data publikacji:
2017-03-01 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TOR Konferencje

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jak stworzyć bezpieczne miasto?
fot. morguefile.com
Dynamiczny rozwój miast, zarówno w Polsce jak i całej Europie, sprawia że kwestie zapewnienia bezpieczeństwa ich mieszkańcom urastają do rangi absolutnych priorytetów. O tym jak można stworzyć bezpieczne miasto przedstawiciele samorządów i środowisk eksperckich rozmawiać będą już 6 kwietnia w Warszawie podczas konferencji Safe City Forum. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Debata otwierająca Forum „Czy miasta w Polsce są gotowe na wyzwania współczesności?” dotyczyć będzie zagrożeń jakie są kluczowe dla strategii miast dzisiaj, a z jakimi borykać się będą za 5,10, 20 lat. Poruszony zostanie także wątek roli technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa miejskiego. W dyskusji wezmą udział m.in.: Ewa Gawor, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy oraz Tadeusz Syryjczyk, Partner, Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

W sesji poświęconej bezpieczeństwu ulic wystąpią m.in.: Michał Kapałka z Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, który opowie o modelowaniu zachowań tłumu podczas organizacji imprez masowych oraz Zbigniew Leszczyński, Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy, który przedstawi rolę straży miejskiej w systemie bezpieczeństwa aglomeracji.

Dr hab. Paweł Waszkiewicz, Katedra Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Ścibura, Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miasta Lublin, Paweł Wittich, Akademia Monitoringu Wizyjnego oraz Michał Grobelny, Dyrektor ds. szkoleń i analiz, Zespół Doradców Gospodarczych TOR wezmą zaś udział w debacie „Czy z monitoringiem stworzymy bezpieczne miasto?”. Poruszone zostaną w niej wątki związane z budową skutecznych systemów monitoringu oraz ochrony danych osobowych.

Forum zamknie dyskusja na temat przyszłych zagrożeń z jakimi borykać się będą miasta. Wezmą w niej udział dr inż. Artur Badyda, Politechnika Warszawska, dr Krzysztof Liedel, Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, dr Justyna Glusman, Forum Od-nowa, a także Aneta Skubida, Radna warszawskiej Woli.

VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzeszów zamawia 50 słupków przystankowych na słońce

Przestrzeń

Rzeszów zamawia 50 słupków przystankowych na słońce

Witold Urbanowicz 01 marca 2017

Jak zmienią się miasta dzięki pojazdom autonomicznym?

Mobilność

Jak zmienią się miasta dzięki pojazdom autonomicznym?

Roman Czubiński 01 marca 2017

Safe City Forum – Forum Bezpieczeństwa Miejskiego

Przestrzeń

Safe City Forum – Forum Bezpieczeństwa Miejskiego

Jędrzej Puzyński 30 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS