Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Inowrocław: Dworzec na finiszu. Od 31 stycznia otwarty dla pasażerów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-01-27 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKP SA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Inowrocław: Dworzec na finiszu. Od 31 stycznia otwarty dla pasażerów
fot. PKP SA
Przebudowa dworca w Inowrocławiu dobiega końca. Od najbliższego wtorku podróżni będą mogli skorzystać z poczekalni i kas w modernizowanym budynku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na I kwartał br.

W nocy z 30 na 31 stycznia obsługa pasażerska zostanie przeniesiona z kontenerowego dworca do modernizowanego budynku. Tym samym pasażerowie zyskają znacznie większą przestrzeń, obejmującą poczekalnię, kasy biletowe i toalety. Dostępne będzie również pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem. Do czasu zakończenia inwestycji budynek będzie pełnił funkcję dworca tymczasowego. Wewnątrz obiektu wykonawca będzie prowadził jeszcze prace wykończeniowe. Prowadzone będą również czynności związane z odbiorami.

Dzięki przebudowie dworzec w Inowrocławiu – jak przekonują PKP SA – stał się nowoczesny, bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku pojawiły się ścieżki dla osób niewidomych, a także tablica tyflograficzna i oznaczenia w języku Braille’a. Obniżono okienka kasowe i zamontowano pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących. Na dworcu pojawiła się też winda.

W ramach inwestycji zmieniony został układ pomieszczeń w budynku. Wśród wykonanych prac można wskazać m.in. na odnowienie elewacji, wymianę instalacji, poszycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Renowacji poddano także tunel pod budynkiem.

Przeniesienie obsługi pasażerskiej do dworca to jeden z ostatnich etapów prowadzonej przez PKP S.A. inwestycji. Planowany termin zakończenia całego przedsięwzięcia i oddania obiektu do użytku to koniec I kwartału br. Za realizację prac odpowiada Firma Budowlana DOTA Sp. z o.o. sp. k. Koszt inwestycji wynosi 9,6 mln zł netto.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Czeremsze z projektantem. Przebudowa ruszy w III kw. 2017 r.

Przestrzeń

Dworzec w Czeremsze z projektantem. Przebudowa ruszy w III kw. 2017 r.

Witold Urbanowicz 10 stycznia 2017

Dworzec w Szczytnie z projektantem

Przestrzeń

Dworzec w Szczytnie z projektantem

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

Dworzec w Wejherowie pójdzie do modernizacji

Przestrzeń

Dworzec w Wejherowie pójdzie do modernizacji

Witold Urbanowicz 30 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS