Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Innowacyjne trolejbusy Solarisa już kursują w niemieckim Esslingen

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-03-04 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Innowacyjne trolejbusy Solarisa już kursują w niemieckim Esslingen
MetroStyleFot. Solaris
Nowatorskie trolejbusy Trollino 18,75 MetroStyle wyjechały na linie położonego w Badenii-Wirtembergii Esslingen am Neckar. Te bezemisyjne pojazdy zostały dostarczone przez konsorcjum firm Solaris Bus & Coach S.A. i Vossloh Kiepe. Ponadstandardowe wyposażenie pozwala im kontynuować kurs niezależnie od sieci trakcyjnej.

Zakup nowoczesnych trolejbusów, które kursują w ramach programu TrolleyPlus, otwiera przed miejscowym przewoźnikiem SVE Esslingen zupełnie nowe możliwości. Dzięki zastosowaniu w pojazdach baterii litowo-tytanowych, przewoźnik może zaoferować bezemisyjną komunikację publiczną również na obszarach położonych poza zasięgiem sieci trolejbusowej. Podczas oficjalnej prezentacji pojazdów Minister Transportu i Infrastruktury Landu Badenia-Wirtembergia, Winfried Hermann, określił inwestycję, jako flagowy projekt o ogólnokrajowym znaczeniu.

Przegubowe Trollino zostały wyposażone w system trakcyjny, układ napędowy oraz baterie niemieckiej firmy Vossloh Kiepe. Pojazdy posiadają napęd dwuosiowy, co oznacza, że dwa silniki elektryczne napędzają dwie z trzech osi pojazdów. Rozwiązanie to zapewnia bardzo dobre przyspieszenie oraz oferuje możliwość elektrycznego hamowania, podczas którego następuje rekuperacja dużej ilości energii. Baterie ładowane są, podczas gdy trolejbus korzysta z trakcji. Z kolei zgromadzona w nich energia jest wykorzystywana w trakcie autonomicznej jazdy bez pantografu. W ten sposób niewątpliwe zalety trolejbusów zostały z powodzeniem połączone z atrybutami autobusów bateryjnych.

W oświetleniu wewnętrznym, w reflektorach zewnętrznych oraz światłach do jazdy dziennej zastosowano energooszczędna technologia LED. Niekonwencjonalne Trollino posiadają 43 miejsca siedzące, a w sumie mogą zabrać na pokład 110 pasażerów.

Esslingen jest jednym z trzech miast w Niemczech posiadających sieć trolejbusową. Zakup nowoczesnych Trollino z bateriami trakcyjnymi pozwala przedsiębiorstwu SVE Esslingen na wytyczenie nowych linii niezależnych od trakcji i stanowi kolejny etap odnowy taboru trolejbusowego w tym mieście. Projekt TrolleyPlus jest współfinansowany przez Land Badenia-Wirtembergia oraz Region Stuttgart w ramach projektu „Modelowy region zrównoważonej mobilności”.

Trolejbusy marki Solaris są obecne na niemieckim rynku od 2010 roku. W Eberswalde jeździ już 12 przegubowych Trollino 18. Esslingen am Neckar jest drugim niemieckim miastem, które ma w swojej flocie trolejbusy polskiego producenta.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Z fabryki Solarisa wyjechał tysięczny trolejbus

Komunikacja

Z fabryki Solarisa wyjechał tysięczny trolejbus

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2015

Solaris, mocny w autobusach, jest potęgą trolejbusową

Komunikacja

Solaris, mocny w autobusach, jest potęgą trolejbusową

Jakub Dybalski 16 kwietnia 2015

Innowacyjne trolejbusy Solarisa pojadą do Esslingen

Komunikacja

Innowacyjne trolejbusy Solarisa pojadą do Esslingen

Jakub Dybalski 03 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS