Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Indie: Duże zamówienie dla metra w Delhi

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2014-07-28 15:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Indie: Duże zamówienie dla metra w Delhi
Fot. WillaMissionary, commons.wikimedia.org
Zarządca metra w Delhi ogłosił przetarg na dostawę pociągów do obsługi tamtejszej sieci. Nowe składy wyjadą na trzy linie. Na skompletowanie swoich ofert potencjalni dostawczy mają czas do października.Ogłoszony przez Delhi Metro Rail Corporation przetarg obejmuje dostawę 124 pociągów, które pozwolą m. in. na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów. Zakup jest jednak związany przede wszystkim z rozbudową systemu metra w Delhi. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie, wyprodukowanie, testy oraz odbiory nowych pociągów, które pojawią się na liniach 2, 3 i 4. Wszystkie te linie, w ramach trzeciej fazy rozbudowy metra, są sukcesywnie wydłużane.

Metro w Delhi to stosunkowo nowa sieć. Obejmuje ona łącznie sześć linii, z których jedna stanowi połączenie miasta z portem lotniczym. Pierwszy odcinek metra funkcjonuje od 2002 roku. W tej chwili liczącą ponad 190 km sieć obsługuje nieco ponad 200 pociągów. Każdego dnia metro przewozi około 2,5 mln pasażerów, co łącznie w skali roku daje nieco ponad 700 mln odbytych podróży. W ramach realizowanej właśnie trzeciej fazy rozbudowy linii powstanie 140 km linii. W dalszych planach jest także faza czwarta, która pozwoli na wydłużenie sieci o kolejnych 100 km.

Z dokumentów przetargowych wynika, że wszystkie dostarczone pociągi o rozstawie kół 1676 mm będą musiały być kompatybilne ze składami RS2 firmy Bombardier. Szacowana wartość kontraktu na dostawę 124 pociągów to równowartość ponad 1,7 mld dolarów. Na składanie ofert zainteresowane przetargiem podmioty mają czas do 14 października.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pekin też będzie miał bezobsługowe metro

Komunikacja

Pekin też będzie miał bezobsługowe metro

Łukasz Pastor 14 sierpnia 2014

Metro szuka dostawcy prądu

Prawo & Finanse

Metro szuka dostawcy prądu

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2014

Sztokholm wydłuży sieć metra

Komunikacja

Sztokholm wydłuży sieć metra

Łukasz Pastor 11 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS