Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Holandia: CAF dostarczy 27 tramwajów dla Utrechtu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-02-03 13:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. CAF

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Holandia: CAF dostarczy 27 tramwajów dla Utrechtu
mat. CU2030 Utrecht
Holenderski Utrecht zlecił firmie CAF dostawę 27 nowych tramwajów dla nowej linii Uithof, łączącej Dworzec Główny z kampusem Uniwersytetu w Utrechcie. Projekt ten zawiera także prace związane z infrastrukturą 8 km linii tramwajowej, na której znajduje się 9 przystanków. Szacowany koszt projektu wynosi 440 mln euro.

Pojazdy zaproponowane dla Utrechtu należą do rodziny pojazdów URBOS, składających się z pięciu całkowicie niskopodłogowych członów. Jest to tramwaj dwukierunkowy – z każdej strony znajdują się cztery pary dwuskrzydłowych drzwi. Jego prędkość eksploatacyjna wynosi 70 km/h. Pojazdy mogą zabrać do 216 pasażerów, którym służyć będą nowoczesne systemy rozrywki pokładowej i informacji pasażerskiej (wewnętrzne i zewnętrzne ekrany, interkomy bezpieczeństwa, itp.).

Utrecht jest zlokalizowany w centrum Holandii, a jego populacja przekracza 330 000, co czyni go jednym z głównych biegunów finansowych kraju. Dostawa pierwszych tramwajów do zajezdni Nieuwegein w Utrechcie planowana jest na rok 2017, a rozpoczęcie obsługi linii wraz z pasażerami w połowie 2018 r.

Projekt ten jest kolejnym zamówieniem CAF po niedawno wygranych przetargach w ostatnim kwartale 2014, którymi były: kontrakt na 118 EZT dla NS w Holandii, Pociąg międzymiastowy Meksyk – Toluca, opcja na dostawy pociągów metra dla Bukaresztu, a także dostawa tramwajów dla Saint-Etienne we Francji. Całkowita wartość tych kontraktów wynosi około 1 miliarda euro.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Korek jak na Naramowickiej. Jak długo bez tramwaju?

Komunikacja

Poznań. Korek jak na Naramowickiej. Jak długo bez tramwaju?

Olga Plesińska 01 marca 2016

Francja: CAF dostarczy tramwaje dla St. Etienne

Komunikacja

Francja: CAF dostarczy tramwaje dla St. Etienne

Witold Urbanowicz 12 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS