Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Hamburg planuje rozbudowę metra

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2014-04-15 09:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
IRJ/lp

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hamburg planuje rozbudowę metra
stacja HafenCity Universität, linia U4fot. Pedelecs, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Władze Hamburga opublikowały plan rozwoju transportu publicznego miasta na kolejne lata. Najważniejsze z przedstawionych założeń przewiduje wydłużenie jednej z istniejących linii metra oraz budowę zupełnie nowej linii.

Plan zakłada wybudowanie nowej linii metra w Hamburgu. Byłaby to linia U5, która miałaby połączyć dzielnicę Bramfeld na wschodzie miasta ze ścisłym centrum oraz dzielnicę Osdorfer Born na zachodzie. W tej chwili brane są pod uwagę dwa warianty przebiegu linii w jej części zachodniej - jedna przebiegałaby w okolicy uniwersytetu Lokstedt, a druga - przez stare miasto okręgu administracyjnego Altona. Głównym zamiarem budowy linii jest połączenie najważniejszych dzielnic skupiających osiedla mieszkaniowe z centrum miasta.

Plan uwzględnia także wydłużenie linii U4 w kierunku południowym do dzielnic: Wilhelmsburg oraz Kirchdorf, a w kierunku wschodnim - do dzielnicy Horner Geest. W założeniach jest także wydłużenie linii U2 w kierunku północno-wschodnim do dzielnicy Lohbrügge.

Dotychczasowe koncepcje zakładały prowadzenie nowych linii w znaczącej części po wiaduktach, jednak z obawy o problemy z uzyskiwaniem zgód na taką realizację inwestycji - z uwagi na oddziaływanie na środowisko - linie mają być w miarę możliwości budowane pod ziemią.

Koncepcja rozbudowy metra zostanie oficjalnie przedstawiona radnym Hamburga w tym roku. Kolejnym krokiem będzie realizacja studium wykonalności. Wstępnie przyjęto, że plany rozbudowy metra zostaną zrealizowane do 2040 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pekin też będzie miał bezobsługowe metro

Komunikacja

Pekin też będzie miał bezobsługowe metro

Łukasz Pastor 14 sierpnia 2014

Metro szuka dostawcy prądu

Prawo & Finanse

Metro szuka dostawcy prądu

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2014

Sztokholm wydłuży sieć metra

Komunikacja

Sztokholm wydłuży sieć metra

Łukasz Pastor 11 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS