Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Hamburg planuje rozbudowę metra

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2014-04-15 09:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
IRJ/lp

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hamburg planuje rozbudowę metra
stacja HafenCity Universität, linia U4fot. Pedelecs, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Władze Hamburga opublikowały plan rozwoju transportu publicznego miasta na kolejne lata. Najważniejsze z przedstawionych założeń przewiduje wydłużenie jednej z istniejących linii metra oraz budowę zupełnie nowej linii.

Plan zakłada wybudowanie nowej linii metra w Hamburgu. Byłaby to linia U5, która miałaby połączyć dzielnicę Bramfeld na wschodzie miasta ze ścisłym centrum oraz dzielnicę Osdorfer Born na zachodzie. W tej chwili brane są pod uwagę dwa warianty przebiegu linii w jej części zachodniej - jedna przebiegałaby w okolicy uniwersytetu Lokstedt, a druga - przez stare miasto okręgu administracyjnego Altona. Głównym zamiarem budowy linii jest połączenie najważniejszych dzielnic skupiających osiedla mieszkaniowe z centrum miasta.

Plan uwzględnia także wydłużenie linii U4 w kierunku południowym do dzielnic: Wilhelmsburg oraz Kirchdorf, a w kierunku wschodnim - do dzielnicy Horner Geest. W założeniach jest także wydłużenie linii U2 w kierunku północno-wschodnim do dzielnicy Lohbrügge.

Dotychczasowe koncepcje zakładały prowadzenie nowych linii w znaczącej części po wiaduktach, jednak z obawy o problemy z uzyskiwaniem zgód na taką realizację inwestycji - z uwagi na oddziaływanie na środowisko - linie mają być w miarę możliwości budowane pod ziemią.

Koncepcja rozbudowy metra zostanie oficjalnie przedstawiona radnym Hamburga w tym roku. Kolejnym krokiem będzie realizacja studium wykonalności. Wstępnie przyjęto, że plany rozbudowy metra zostaną zrealizowane do 2040 roku.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pekin też będzie miał bezobsługowe metro

Komunikacja

Pekin też będzie miał bezobsługowe metro

Łukasz Pastor 14 sierpnia 2014

Metro szuka dostawcy prądu

Prawo & Finanse

Metro szuka dostawcy prądu

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2014

Sztokholm wydłuży sieć metra

Komunikacja

Sztokholm wydłuży sieć metra

Łukasz Pastor 11 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS