Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Grudziądz przekształca komunikację miejską z myślą o elektrobusach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-15 14:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz przekształca komunikację miejską z myślą o elektrobusach
Propozycja rozwiązań komunikacyjnych w ciągu al. 23 Stycznia, mat. ZDM Grudziądz
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji dla projektu rozwoju niskoemisyjnego transportu. Będzie on obejmować m.in. przebudowę układu drogowego w rejonie al. 23 Styczna, Focha, Dworcowej, Toruńskiej, stworzenie dworca intermodalnego, remont linii tramwajowej do pętli Rządz oraz instalacje pod stacje ładowania autobusów elektrycznych.

Grudziądz przygotowuje projekt pod nazwą „Niskoemisyjny transport publiczny”. Tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Szacunkowa wartość zamówienia to 5,8 mln zł netto.

Postępowanie podzielone jest na trzy części. Pierwsza obejmuje projekt przebudowy układu komunikacyjnego alei 23 Stycznia, ul. Focha, ul. Dworcowej, ul. Toruńskiej (z budową ronda na skrzyżowaniu al. 23 Stycznia i Focha). W skład tego zadania wchodzą m.in. przebudowa skrzyżowań, stworzenie małego węzła przesiadkowego w ciągu al. 23 Stycznia wraz z instalacją do podłączania stacji ładowania autobusów, wykonanie dworca multimodalnego na ul. Dworcowej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. 23 Stycznia i Sienkiewicza. Do zadań wykonawcy będzie należało też zaktualizowanie dokumentacji dla projektu modernizacji Toruńskiej na odcinku od ul. Marcinkowskiego do al. 23 Stycznia wraz z torowiskiem tramwajowym.

Kolejna część dotyczy projektu przebudowy układu komunikacyjnego od pętli autobusowej na ul. Poniatowskiego do pętli autobusowej na ul. Rydygiera. Dokumentacja musi zawierać wykonanie pętli na ul. Rydygiera oraz ul. Poniatowskiego wraz z instalacjami do podłączania stacji ładowania autobusów. Ostatnie zadanie obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na odcinku od Wiejskiej do pętli tramwajowej na osiedlu Rządz (z wyłączeniem odcinka od Kraszewskiego do Południowej). Oprócz tego przewidziane są budowa toru odstawczego na pętli przy Konstytucji 3 Maja oraz przystanku autobusowego w rejonie skrzyżowania Południowej, Konstytucji 3 Maja i Strażackiej (na południowo-wschodnim wylocie Konstytucji 3 Maja). Projektant powinien też przedstawić możliwości wykonania małego węzła przesiadkowego w rejonie pętli Rządz, z możliwością obsługi pasażerskiej przez autobusy regionalne dowożące do tramwaju.

Termin składania ofert mija 26 sierpnia. O wyborze zadecydują cena (95%) oraz termin wykonania projektu (5%). Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na sporządzenie dokumentacji.


Propozycja rozwiązań komunikacyjnych w rejonie dworca, mat. ZDM GrudziądzPodziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Skromne plany tramwajowe Grudziądza. Będą niskopodłogowe wozy

Komunikacja

Skromne plany tramwajowe Grudziądza. Będą niskopodłogowe wozy

Witold Urbanowicz 22 września 2015

Plany Grudziądza: nowe trasy tramwajowe, pojazdy i przystanki kolejowe

Prawo & Finanse

Plany Grudziądza: nowe trasy tramwajowe, pojazdy i przystanki kolejowe

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2014

Toruń planuje kolejne inwestycje tramwajowe

Komunikacja

Toruń planuje kolejne inwestycje tramwajowe

Michał Lange 27 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS