Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gorzów Wielkopolski kupuje 10 autobusów, w tym hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-19 10:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów Wielkopolski kupuje 10 autobusów, w tym hybrydy
fot. Volvo
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolski rozpisał przetarg na dostawę dziesięciu nowych autobusów, w tym czterech pojazdów o długości 15 m oraz sześciu hybryd 12 m. Na zrealizowanie dostaw przewidziano 210 dni.

MZK w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi przetarg na dostawę 10 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich jednej marki. Wymagane są różne długości pojazdów. Zamawiający oczekuje czterech pojazdów klasy mega (o długości od 14,5 m do 15 m) o napędzie spalinowym z silnikami Euro 6, a także sześć autobusów hybrydowych klasy maxi (o długości 11,5 m do 12,15 m) o napędzie elektryczno-spalinowym. Przewidziano, że w hybrydach napęd będzie realizowany tylko przez silniki elektryczne, a silnik spalinowy będzie służył tylko do doładowywania magazynu energii elektrycznej poprzez systemy akumulatorów, superkondensatorów lub inne rozwiązania w ramach realizowanego zadania. Szczegółowa specyfikacja nie została jeszcze opublikowana.

Termin składania ofert mija 23 maja. W postępowaniu mogą brać firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy co najmniej czterech fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych, jednoczłonowych o długości od 11,5 do 12,15 m o napędzie elektryczno–spalinowym oraz trzech autobusów niskopodłogowych, jednoczłonowych o długości od 14,5 do 15m. O wyborze zadecydują cena (60%), właściwości techniczno-eksploatacyjne (30%) oraz warunki gwarancji (10%). Na realizację zadania przeznaczono 210 dni.

Niedawno MZK Gorzów prowadził przetarg na dostawy 14 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów z opcją na kolejne sześć pojazdów. Jedyną ofertę złożyła Pesa.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jeden chętny na dostawy nowych tramwajów do Gorzowa

Komunikacja

Jeden chętny na dostawy nowych tramwajów do Gorzowa

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2017

Jakie tramwaje zamawia Gorzów?

Komunikacja

Jakie tramwaje zamawia Gorzów?

Witold Urbanowicz 02 grudnia 2016

Rewolucja w Gorzowie. Miasto kupuje 14-20 nowych tramwajów

Komunikacja

Rewolucja w Gorzowie. Miasto kupuje 14-20 nowych tramwajów

Witold Urbanowicz 30 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS