Partnerzy serwisu:
Komunikacja

GMV zmodernizuje transport publiczny na Cyprze

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-10-19 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GMV zmodernizuje transport publiczny na Cyprze
fot. GMV
Firma GMV wygrała ogłoszony przez Ministerstwo Komunikacji i Inwestycji Publicznych Cypru przetarg na modernizację technologiczną 7 przedsiębiorstw transportu publicznego podlegających ministerstwu oraz obsługujących ponad 800 autobusów miejskich i międzymiastowych.

Umowa, którą podpisano z GMV, obejmuje dostawę, instalację i integrację – w formacie „zaprojektuj i wykonaj” – wyposażenia technicznego i oprogramowania dla 800 autobusów transportu publicznego na Cyprze, łącznie z systemem biletowym, systemem zarządzania flotą (FMS) i systemem informacji pasażerskiej.

Nowy FMS umożliwia monitorowanie i kontrolę flot w czasie rzeczywistym, dostęp do danych historycznych dotyczących jakości usług, zastosowanie funkcji Ecodriving oraz dostarczanie w czasie rzeczywistym informacji pasażerskiej – zarówno w pojazdach, jak na przystankach oraz za pośrednictwem Internetu (na stronie i w aplikacjach na smartfony).

System przewiduje również centralny back-office, zróżnicowane wyposażenie pokładowe dostosowane do typu i sposobu użytkowania pojazdów oraz stanowiska dyspozytorskie na całym obszarze wyspy.

Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w systemie możliwa będzie ciągła lokalizacja autobusów za pomocą GPS oraz ciągła komunikacja i wymiana informacji między kierowcami i centrum kontroli na temat ewentualnych incydentów, rozkładów jazdy, godzin pracy itp.

Nowe systemy biletowe umożliwią stosowanie zarówno biletów papierowych, jak i jednorazowych kart ultralight, które stanowią szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób płatności i zastąpią tradycyjne bilety kartonikowe z kodem kreskowym czy paskiem magnetycznym. Wprowadzona zostanie również inteligentna karta MIFARE DESFire EV2, gwarantująca szybkie i bezpieczne płatności.

Kontrakt GMV obejmuje również instalację 30 punktów sprzedaży, modułów sprzedaży elektronicznej, monitorowania i kontroli finansowej, zarządzania aktywami oraz utworzenie Systemu Rozliczeniowego.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autobus przyszłości jak Ikarus z GPS-em?

Komunikacja

Autobus przyszłości jak Ikarus z GPS-em?

Kasper Fiszer 26 października 2016

Dlaczego tak ważne jest liczenie pasażerów?

Mobilność

Dlaczego tak ważne jest liczenie pasażerów?

Martyn Janduła 10 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS