Partnerzy serwisu:
Komunikacja

GMV zmodernizuje transport publiczny na Cyprze

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-10-19 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GMV zmodernizuje transport publiczny na Cyprze
fot. GMV
Firma GMV wygrała ogłoszony przez Ministerstwo Komunikacji i Inwestycji Publicznych Cypru przetarg na modernizację technologiczną 7 przedsiębiorstw transportu publicznego podlegających ministerstwu oraz obsługujących ponad 800 autobusów miejskich i międzymiastowych.

Umowa, którą podpisano z GMV, obejmuje dostawę, instalację i integrację – w formacie „zaprojektuj i wykonaj” – wyposażenia technicznego i oprogramowania dla 800 autobusów transportu publicznego na Cyprze, łącznie z systemem biletowym, systemem zarządzania flotą (FMS) i systemem informacji pasażerskiej.

Nowy FMS umożliwia monitorowanie i kontrolę flot w czasie rzeczywistym, dostęp do danych historycznych dotyczących jakości usług, zastosowanie funkcji Ecodriving oraz dostarczanie w czasie rzeczywistym informacji pasażerskiej – zarówno w pojazdach, jak na przystankach oraz za pośrednictwem Internetu (na stronie i w aplikacjach na smartfony).

System przewiduje również centralny back-office, zróżnicowane wyposażenie pokładowe dostosowane do typu i sposobu użytkowania pojazdów oraz stanowiska dyspozytorskie na całym obszarze wyspy.

Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w systemie możliwa będzie ciągła lokalizacja autobusów za pomocą GPS oraz ciągła komunikacja i wymiana informacji między kierowcami i centrum kontroli na temat ewentualnych incydentów, rozkładów jazdy, godzin pracy itp.

Nowe systemy biletowe umożliwią stosowanie zarówno biletów papierowych, jak i jednorazowych kart ultralight, które stanowią szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób płatności i zastąpią tradycyjne bilety kartonikowe z kodem kreskowym czy paskiem magnetycznym. Wprowadzona zostanie również inteligentna karta MIFARE DESFire EV2, gwarantująca szybkie i bezpieczne płatności.

Kontrakt GMV obejmuje również instalację 30 punktów sprzedaży, modułów sprzedaży elektronicznej, monitorowania i kontroli finansowej, zarządzania aktywami oraz utworzenie Systemu Rozliczeniowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autobus przyszłości jak Ikarus z GPS-em?

Komunikacja

Autobus przyszłości jak Ikarus z GPS-em?

Kasper Fiszer 26 października 2016

Dlaczego tak ważne jest liczenie pasażerów?

Mobilność

Dlaczego tak ważne jest liczenie pasażerów?

Martyn Janduła 10 października 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS