Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gmina Zgierz: Przejazdy tramwajowe zasypane legalnie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-03-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gmina Zgierz: Przejazdy tramwajowe zasypane legalnie
Tramwaj linii 46 w ZgierzuFot. Kasper Fiszer
Ciągłość przejezdnego toru na nieczynnej linii tramwajowej 46 została przerwana w kilku miejscach na terenie wsi Słowik. Właściciele przylegających do trasy posesji zwrócili się bowiem do GDDKiA z wnioskiem o poprawę stanu przejazdów przez torowisko. Te zostały zasypane. Na razie nie są planowane dalsze prace o podobnym charakterze.

Jak wskazywaliśmy w zeszłym tygodniu, na trasie nieczynnej linii tramwajowej 46 z Łodzi przez Zgierz do Ozorkowa zasypano kilka przejazdów położonych na terenie gminy wiejskiej Zgierz. Utrudnia to ewentualne szybkie przywrócenie ruchu, jeśli gminy wraz z przewoźnikiem – łódzkim MPK – porozumiałyby się w sprawie dokonania drobniejszych niż kompleksowa modernizacja napraw obejmujących przede wszystkim sieć trakcyjną. O przerwaniu ciągłości toru poinformowało Stowarzyszenie na rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim.

Zasypanie przejazdów zostało uzgodnione z GDDKiA

Jak zapewniają nas władze samorządowe, wykonane prace nie były samowolą właścicieli posesji, ale zostały uprzednio uzgodnione z odpowiednimi organami. – Przejazdy tramwajowe w miejscowości Słowik zostały zasypane na wniosek mieszkańców, którzy mieli utrudniony wyjazd z posesji na drogę krajową nr 91 – tłumaczy Aleksandra Boruta, kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Zgierz. – W związku z tym zwrócili się oni do łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o wykonanie zjazdów o mniejszym nachyleniu w stosunku do jezdni – dodaje.

Według zapewnień samorządu w najbliższym czasie na siedmiokilometrowym odcinku trasy, którego właścicielem jest gmina wiejska Zgierz, nie należy się spodziewać kolejnych podobnych działań. – Do chwili obecnej [inni] mieszkańcy nie wystąpili z podobnymi wnioskami – stwierdza nasza rozmówczyni. Do chwili opublikowania tego artykułu ciągłości toru nie przerwano natomiast ani w samym Zgierzu, ani na terenie miasta Ozorkowa.

Zmiany mają jedynie charakter tymczasowy?

Gmina, na terenie której leży Słowik, wskazuje przy tym, że w jej ocenie dokonane zmiany nie wpływają negatywnie na przyszłość połączenia. – W związku z tym, że cały czas trwają wspólne działania samorządów mające na celu przywrócenie kursowania tramwajów, zasypanie odcinków torów w obrębie zjazdów ma charakter tymczasowy – podkreśla przedstawicielka UG Zgierz. – Zostaną one udrożnione w czasie realizacji prac remontowych – powiedziała nam Aleksandra Boruta.

Ostatnie zdanie należy jednak póki co rozpatrywać w kategorii przypuszczenia. Gminy nie mogą bowiem liczyć na bezpośrednią pomoc władz województwa, a bez wsparcia finansowego z zewnątrz nie udźwigną ciężaru finansowania remontu zdegradowanej infrastruktury. Wspomniane już Stowarzyszenie na rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim organizuje kolejny protest przeciwko likwidacji połączenia. Odbędzie się on we wtorek 6 marca o 18:30 na zgierskim przystanku Proboszczewice I.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Kontrowersje wokół budżetu na remont tramwaju

Komunikacja

Zgierz: Kontrowersje wokół budżetu na remont tramwaju

Kasper Fiszer 26 lutego 2018

Ozorków: Podawany koszt modernizacji jest przesadzony

Komunikacja

Ozorków: Podawany koszt modernizacji jest przesadzony

Kasper Fiszer 21 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5