Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Głogów z nowymi Solarisami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-14 16:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Głogów z nowymi Solarisami
fot. UM Głogów
Głogów z nowymi Solarisami
Głogów z nowymi Solarisami
Głogów z nowymi Solarisami
Głogów z nowymi Solarisami
Komunikacja Miejska w Głogowie wzbogaciła się właśnie o trzy nowe Solarisy .12-metrowe pojazdy od wczoraj wożą mieszkańców Głogowa.

Solaris był jedyną firmą, która złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym przez Komunikację Miejską w Głogowie. Przewoźnik za trzy 12-metrowe pojazdy zapłaci nieco ponad 3 mln zł brutto. Autobusy dotarły na początku stycznia, we wtorek 12 stycznia odbyła się prezentacja pojazdów, a wczoraj wyjechały na ulice miasta.

To pierwsze klimatyzowane pojazdy w głogowskiej komunikacji miejskiej. Są wyposażone w silnik spełniające normę Euro 6. Oprócz tego znajduje się w monitoring. Zgodnie z żądaniem zamawiającego każdy autobus ma pomieścić minimum 90 osób, z czego minimum 28 na miejscach siedzących (co najmniej sześć dostępnych z poziomu niskiej podłogi). W przedziale znajdzie się jedno miejsce na wózek dziecięcy i jedno na wózek inwalidzki.

Prawdopodobnie, w związku ze wdrożeniem nowych Solarisów, przewoźnik nie wycofa starszych pojazdów z ruchu. Związane jest to ze zwiększeniem liczby zadań przewozowych.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS