Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Głogów z nowymi Solarisami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-14 16:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Głogów z nowymi Solarisami
fot. UM Głogów
Głogów z nowymi Solarisami
Głogów z nowymi Solarisami
Głogów z nowymi Solarisami
Głogów z nowymi Solarisami
Komunikacja Miejska w Głogowie wzbogaciła się właśnie o trzy nowe Solarisy .12-metrowe pojazdy od wczoraj wożą mieszkańców Głogowa.

Solaris był jedyną firmą, która złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym przez Komunikację Miejską w Głogowie. Przewoźnik za trzy 12-metrowe pojazdy zapłaci nieco ponad 3 mln zł brutto. Autobusy dotarły na początku stycznia, we wtorek 12 stycznia odbyła się prezentacja pojazdów, a wczoraj wyjechały na ulice miasta.

To pierwsze klimatyzowane pojazdy w głogowskiej komunikacji miejskiej. Są wyposażone w silnik spełniające normę Euro 6. Oprócz tego znajduje się w monitoring. Zgodnie z żądaniem zamawiającego każdy autobus ma pomieścić minimum 90 osób, z czego minimum 28 na miejscach siedzących (co najmniej sześć dostępnych z poziomu niskiej podłogi). W przedziale znajdzie się jedno miejsce na wózek dziecięcy i jedno na wózek inwalidzki.

Prawdopodobnie, w związku ze wdrożeniem nowych Solarisów, przewoźnik nie wycofa starszych pojazdów z ruchu. Związane jest to ze zwiększeniem liczby zadań przewozowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS