Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamawiają autobusy cabrio

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-31 11:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamawiają autobusy cabrio
fot. Kevin.B, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gdańskie Autobusy i Tramwaje, następca ZKM, rozpisały przetarg na dostawy trzech autobusów cabrio. Mają one obsługiwać linię turystyczną, organizowanie wspólnie z Gdańską Organizacją Turystyczną, która zacznie kursować w wakacje.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje, operator gdańskiej komunikacji miejskiej, rozpisała przetarg na dostawę fabrycznie nowych homologowanych autobusów miejskich typu cabrio. Zamówienie obejmuje trzy pojazdy klasy midi o długości 8-9 metrów z otwieranym elektrycznie elastycznym dachem. Pojazdy mają pomieścić 32-36 pasażerów na miejscach siedzących. Nie opublikowano jeszcze szczegółowej specyfikacji zamówienia.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły dostawy co najmniej trzech autobusów klasy midi lub mini. O wyborze zadecydują cena (80%), warunki techniczne (10%), ekologia (10%) Szacowana wartość zamówienia to 3 mln euro netto. Gdańsk liczy, że pojazdy zostaną dostarczone do końca czerwca.

Autobusy mają obsługiwać uruchomioną w lipcu turystyczną linię autobusową w ramach oferty „Hop On Hop Off & Visit Gdansk”, organizowanej przez GAiT oraz Gdańską Organizację Turystyczną. Na trasie, której przejazd zajmie godzinę i 15 minut, znajdzie się ok. 20 przystanków. Pojazdy będą przejeżdżać obok największych atrakcji Gdańska: Starego, Głównego i Dolnego Miasta, ze szczególnym uwzględnieniem takich obiektów, jak Katownia, Teatr Szekspirowski, Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej. Autobusy będą odjeżdżać co pół godziny między 9 a 19. Całodzienny bilet ma kosztować 45 złotych.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS