Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdański przetarg na 15 tramwajów z opcją na kolejne 15 wozów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-09 10:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdański przetarg na 15 tramwajów z opcją na kolejne 15 wozów
fot. Andrzej Otrębski, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Zgodnie z zapowiedziami Gdańskie Autobusy i Tramwaje ogłosiły przetarg na zakup 15 tramwajów. Zamówienie trafiło już do europejskiego dziennika zamówień publicznych. Wiadomo, że postępowanie zawiera opcję na kolejne 15 wozów, więc Gdańsk w sumie może kupić w ramach tego przetargu nawet 30 wozów.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Gdańsk jest dostawa 15 tramwajów dwukierunkowych, wieloczłonowych o długości 29-32,5 m i szerokości 2,3-2,4 m, z napędem prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym. Poza tym do zadań wykonawcy będzie należało zapewnienie specjalistycznego wyposażenia obsługowego, pakietu eksploatacyjno-naprawczego, szkolenia pracowników, a także dokumentacji technicznej.

Szczegółowa dokumentacja nie została jeszcze opublikowana. Z wcześniejszych zapowiedzi wiadomo, że tramwaje mają pomieścić 200 pasażerów, w tym co najmniej 28 na miejscach siedzących, ustawionych przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Ponadto wyposażone będą w defibrylator i stanowisko do przewożenia roweru. Wydzielone będzie też miejsce dla wózków dziecięcych i dla niepełnosprawnych.

Ponadto przetarg zawiera prawo opcji, zakładające możliwość dostawy kolejnych 15 tramwajów o parametrach i wyposażeniu identycznych jak w tramwajach z zamówienia podstawowego, ale bez wyposażenia dodatkowego.

Termin składania ofert mija 14 marca. W postępowaniu mogą brać udział podmioty, które w ciągu ostatnich trzech dostarczyły co najmniej 10 sztuk wieloczłonowych, dwukierunkowych, całkowicie niskopodłogowych wagonów tramwajowych z napędem energoelektronicznym prądu przemiennego. Kryteria wyboru to cena (60%) oraz rozwiązania techniczne (40%). Na realizację zamówienia wyznaczono 44 miesiące.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań może podpisywać umowę na Moderusy Gamma

Komunikacja

Poznań może podpisywać umowę na Moderusy Gamma

Witold Urbanowicz 03 lutego 2017

Warszawa ogłosi przetarg na 213 tramwajów za ponad 2 mld zł

Komunikacja

Warszawa ogłosi przetarg na 213 tramwajów za ponad 2 mld zł

Witold Urbanowicz 02 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS