Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk wybiera wykonawcę dla budowy tramwaju na Nowej Bulońskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-10 10:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk wybiera wykonawcę dla budowy tramwaju na Nowej Bulońskiej
wiz. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Gdańsk rozstrzygnął przetarg na budowę Nowej Bulońskiej Północnej wraz z linią tramwajową w ramach poprawy obsługi komunikacyjnej dzielnicy Południe. Realizacja inwestycji ma zakończyć się w 2019 r. Wystartowało siedem firm, ale tylko konsorcjum firm Balzola i NDI zmieściło się w kosztorysie i to właśnie ten podmiot wskazano jako zwycięzcę postępowania.

Zakres prac przewiduje m.in. budowę ulicy Nowej Bulońskiej Północnej o długości ok. 2,7 km, budowę dwutorowej linii tramwajowej o długoœci ok. 2,6 km z przystankami Nowa Politechniczna, Łabędzia, Stolema, Zabornia i Ujeścisko. Nowa Bulońska powstanie w postaci jednej jezdni dwupasowej, ale zachowana zostanie rezerwa terenu pod budowę drugiej jezdni. Przy przystankach Zabornia i Ujeścisko przewidziano węzły integracyjne. Ponadto inwestycja obejmie realizację mostu nad Potokiem Siedleckim oraz budynku stacji prostownikowej wraz z wyposażeniem oraz budowę lub przebudowę odcinków szeregu ulic. Niedawno Gdańsk otrzymał środki na realizację inwestycji.

Przetarg jest dwuetapowy. W listopadzie do drugiego etapu dopuszczono 15 firm, ale ostatecznie wystartowało tylko siedem. Zamawiający poinformował, że na zamówienie planuje przeznaczyć kwotę 193 mln zł brutto. W tej kwocie mieści się tylko konsorcjum firm NDI z Sopotu i Balzola z kwotą 191,7 mln zł brutto.

Wczoraj (9 stycznia) Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła postępowanie, wybierając ofertę konsorcjum firm NDI i Balzola. Prace projektowe mają potrwać siedem miesięcy od podpisania umowy. Budowa linii miałaby natomiast zakończyć się najpóźniej 31 lipca 2019 r.


mat. UM Gdańsk

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5