Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańsk unieważnia przetarg na dostawy do 30 tramwajów. Za drogie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-12 15:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk unieważnia przetarg na dostawy do 30 tramwajów. Za drogie
fot. Jakub Murat, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniły dzisiaj (12 kwietnia) przetarg na dostawę do 30 tramwajów. Obie złożone oferty przekraczały budżet zamawiającego o co najmniej 6 mln zł brutto.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego w I połowie lutego jest dostawa 15 sztuk nowych tramwajów dwukierunkowych, przegubowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych o długości 29,0-32,5 m i szerokości w przedziale 2,3-2,4 m. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć wyposażenie dodatkowe (tj. specjalistyczne wyposażenie obsługowe, pakiet naprawczy, pakiet eksploatacyjno-naprawczy), oprogramowanie i dokumentację pojazdów (łącznie z licencjami) oraz przeprowadzić szkolenie pracowników. Przetarg zawiera też opcję na kolejne 15 wozów ale bez wyposażenia dodatkowego. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty – od Pesy i konsorcjum firm Solaris i Stadler. Bydgoska firma zaproponowała dostawę tramwajów za 143,878 mln zł brutto. Solaris i Stadler zaproponowali natomiast dostawę za 144,515 mln zł brutto, oferując przy tym lepsze warunki gwarancji.

Obie oferty przekraczały jednak budżet zamawiającego. Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamierzały natomiast przeznaczyć na realizację zadania podstawowego kwotę w wysokości 138,375 mln zł brutto. W tej sytuacji Gdańsk postanowił dzisiaj (12 kwietnia) unieważnić postępowanie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie tramwaje dla Gdańska

Komunikacja

Jakie tramwaje dla Gdańska

Witold Urbanowicz 14 marca 2017

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS