Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańsk na razie bez autobusów cabrio

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-14 17:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk na razie bez autobusów cabrio
fot. Kevin.B, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gdańskie Autobusy i Tramwaje nie kupią na razie „cabriobusów”, które miały obsługiwać linię turystyczną w mieście. Przetarg unieważniono, gdyż zdaniem przewoźnika z uwagi na uwarunkowania organizacyjno-finansowe jest on niecelowy. Tymczasem prokuratura sprawdza, czy spółka miejska w ogóle miała prawo ogłaszać takie postępowanie.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje, operator gdańskiej komunikacji miejskiej, rozpisała w styczniu przetarg na dostawę fabrycznie nowych homologowanych autobusów miejskich typu cabrio. Zamówienie obejmowało trzy pojazdy klasy midi o długości 8-9 metrów z otwieranym elektrycznie elastycznym dachem. Pojazdy miały pomieścić 32-36 pasażerów na miejscach siedzących.

Autobusy miały obsługiwać planowaną do uruchomienia w lipcu turystyczną linię autobusową w ramach oferty „Hop On Hop Off & Visit Gdansk”, organizowaną przez GAiT oraz Gdańską Organizację Turystyczną. Na trasie, której przejazd zajmie godzinę i 15 minut, znajdzie się ok. 20 przystanków obok największych atrakcji Gdańska.

13 marca, dzień przed terminem składania ofert, zamawiający zdecydował się o unieważnieniu postępowania. Jak wyjaśnia spółka – realizacja zamówienia nie leży w interesie publicznym – w bieżącym roku, z uwagi na uwarunkowania organizacyjno-finansowe, dostawa trzech autobusów miejskich typu Cabrio będzie zdaniem GAiT niecelowa.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamawiają autobusy cabrio

Komunikacja

Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamawiają autobusy cabrio

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2017

Warszawa: Dobry rok dla promów przez Wisłę

Komunikacja

Warszawa: Dobry rok dla promów przez Wisłę

Kasper Fiszer 01 października 2016

Lizbońskie 28. Tylko dla turystów

Komunikacja

Lizbońskie 28. Tylko dla turystów

Martyn Janduła 14 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS