Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Elektrontrans z pierwszym elektrobusem i nowymi tramwajami dla Lwowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-08 15:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elektrontrans z pierwszym elektrobusem i nowymi tramwajami dla Lwowa
fot. Elektrontrans
Lwowska komunikacja powoli poprawia swój standard. Wystarczy wymienić nowo uruchomioną nocną komunikację i realizowane bądź planowane nowe trasy trolejbusowe i tramwajowe. Do tego pojawia się nowy tabor. Na dniach po ulicach Lwowa na jednej z linii trolejbusowych zacznie kursować pierwszy Elektrobus lwowskiej firmy Elektrontrans.

Pierwszy ukraiński elektrobus, wyprodukowany przez Elektrontrans, został zaprezentowany w listopadzie zeszłego roku. Autobus w ostatnim okresie wyjeżdżał już kilometry na terenie zakładów Elektrontransu, będących częścią lwowskiej korporacji Elektron. Kilka dni temu, wraz z czterema nowymi trolejbusami, został wpisany na listę taboru Lwiwelektrontransu. Teraz kursować ma po ulicach Lwowa na jednej z linii trolejbusowych (pojawiają się różne propozycje – 25 do Sychowa, 13 czy na wznowionej linii 4). Bateria starcza na 220 km, to odpowiada – jak podaje firma – dwóm roboczym zmianom. Pojazd może rozpędzać się do 70 km/h.

Pojazd kosztuje 9 mln hrywien. Jak zapewnia producent, pojazd zwróci się w ciągu 3,5 lat. Jego eksploatacja ma kosztować nawet dziesięciokrotnie mniej niż w przypadku zwykłego autobusu. Władze Lwowa zapowiadają roczne testy – mają one poprzedzić decyzję o zakupie kolejnych takich pojazdów.

Nowe trolejbusy, które niedawno Elektrontrans dostarczył, będą obsługiwać m.in. nową trasę do lotniska. Plany obejmują także nową trakcję trolejbusową w ciągu ulicy Chutorówka w kierunku Sychowa. Producent ma w tym roku dostarczyć też siedem tramwajów za 7 mln euro. Zastąpią one 2-3 najstarsze wozy, a dodatkowo będą obsługiwać budowaną trasę do Sychowa, której realizacja przedłuża się w związku z koniecznością przebudowy kolektora. Jeszcze w 2016 r. władze miasta chcą kupić natomiast 60 autobusów. Lwów chce też wybrać na stałe operatorów dla nowej, nocnej komunikacji.

Wywiad z producentem TUTAJ.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lwów: Nowym tramwajem na Sychów na jesieni

Przestrzeń

Lwów: Nowym tramwajem na Sychów na jesieni

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2016

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Przestrzeń

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Systemy komunikacyjne miast wschodniej Afryki

Komunikacja

Systemy komunikacyjne miast wschodniej Afryki

Marcin Żywiałkowski 09 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS