Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Elbląg z nową trasą tramwajową od 9 listopada

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-11-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg z nową trasą tramwajową od 9 listopada
fot. UM Elbląg
W czwartek 9 listopada odbędzie się uroczyste oddanie do użytku nowej trasy tramwajowej wzdłuż Gen. Grota Roweckiego i 12 Lutego w Elblągu. Nowym, około kilometrowym odcinkiem torów będą kursować docelowo dwie linie tramwajowe – nr 4 i 5.

Elbląg w styczniu podpisał umowę z firmą ZUE na realizację blisko kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu Grota Roweckiego i 12 Lutego. To finał od dawna przygotowywanej inwestycji – w czasie wcześniejszej przebudowy układu drogowego w pasie dzielącym postawiono już słupy trakcyjno-oświetleniowe, a także wykonano dodatkowe rozjazdy na skrzyżowaniu Grota Roweckiego i Grobli Św. Jerzego. Celem nowej trasy jest usprawnienie przejazdu tramwajów i skrócenie czasu przejazdu z północy na południe miasta. Koszt inwestycji to ponad 10 mln zł, z czego ok. 7,5 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pod koniec września firma ZUE zakończyła budowę nowej trasy. Od tamtej pory trwały jej odbiory. Teraz przyszła pora na udostępnienie trasy mieszkańcom.

Otwarcie nowej trasy zaplanowano na czwartek 9 listopada o godz. 13:00 na przystanku przy szkole muzycznej. Po oficjalnym otwarciu będzie kursować okolicznościowa linia tramwajowa „S”, która wykona kilka kursów po nowej trasie linii tramwajowej nr 5 (Ogólna – Dąbka – 12 Lutego – Grota-Roweckiego – Bema – Saperów). Dla mieszkańców przewidziano okolicznościowe upominki. Okolicznościowy tramwaj będzie jeździł do godz. 18:00. O tej godzinie z pętli Ogólna tramwaj zjedzie do zajezdni przez Obrońców Pokoju.

Od piątku 10 listopada będzie obowiązywał nowy układ linii tramwajowych. Linie 4 i 5 zostaną przetrasowane na nowy odcinek torowiska. Rozkład jazdy linii 4 będzie wzbogacony o dodatkowe odjazdy kursami po południu i wieczorem. Jednocześnie nastąpi modyfikacja autobusowej linii nr 9, która zmieni trasę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elbląg. Strajk tramwajarzy zawieszony. Jest częściowe porozumienie

Prawo & Finanse

Elbląg. Strajk tramwajarzy zawieszony. Jest częściowe porozumienie

Jakub Dybalski 02 października 2017

Elbląg. Od poniedziałku strajk tramwajarzy

Komunikacja

Elbląg. Od poniedziałku strajk tramwajarzy

Jakub Dybalski 29 września 2017

Elbląg: Tajemnicze tramwaje odpowiedzią na potrzeby i możliwości

Komunikacja

Elbląg: Tajemnicze tramwaje odpowiedzią na potrzeby i możliwości

Witold Urbanowicz 12 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5