Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Elbląg podpisał umowę z ZUE na rozbudowę sieci tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-28 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg podpisał umowę z ZUE na rozbudowę sieci tramwajowej
fot. Martyn Janduła
Wczoraj (27 stycznia) miasto Elbląg podpisało z firmą ZUE umowę na budowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Grota Roweckiego i 12 Lutego. Prace mają zostać zrealizowane do końca września 2017 r.

Elbląg od dawna przygotowuje się do budowy krótkiej, łącznikowej trasy tramwajowej w ciągu ul. Grota Roweckiego i 12 Lutego. W pasie dzielącym przy okazji przebudowy jezdni postawiono już słupy trakcyjno-oświetleniowe, a na skrzyżowaniu Grota-Roweckiego i Grobli Św. Jerzego wykonano już rozjazdy ze ślepo zakończonymi torami. Celem nowej trasy jest usprawnienie przejazdu tramwajów i skrócenie czasu przejazdu z północy na południe miasta. Nowy układ linii jest w trakcie opracowywania.

Wczoraj (27 stycznia) Elbląg podpisał umowę z firmą ZUE na wykonanie dwutorowej trasy tramwajowe o długości ok. kilometra. W ramach prac przebudowane zostaną przejścia dla pieszych i sygnalizacja świetlna, powstaną nowe przystanki tramwajowe. Przebudowana zostanie także stacja prostownikowa przy ul. Szpitalnej. Wartość umowy to 10,3 mln zł brutto, a termin realizacji zadania został wyznaczony na 30 września 2017 r.

Inwestycja zostanie w dużej mierze sfinansowania ze środków unijnych w ramach regionalnego programu operacyjnego. W sumie miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych projektów. Miasto zamierza ubiegać się o dalsze środki z RPO na komunikację tramwajową. Kolejny projekt, o wartości 11,63 mln zł, ma obejmować zakup 2-3 tramwajów oraz remont zajezdni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bolesławiec na zakupach: 13 dziesięciometrowych autobusów

Komunikacja

Bolesławiec na zakupach: 13 dziesięciometrowych autobusów

Witold Urbanowicz 27 stycznia 2017

Elbląg. Wybrano wykonawcę rozbudowy sieci tramwajowej

Prawo & Finanse

Elbląg. Wybrano wykonawcę rozbudowy sieci tramwajowej

Martyn Janduła 21 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS