Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ebusco dostarczy dwa elektryczne autobusy do Norwegii

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-03-31 10:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ebusco dostarczy dwa elektryczne autobusy do Norwegii
autobusy elektryczne Ebuscofot. Ebusco
Holenderski producent autobusów dostarczy dwa pojazdy elektryczne do przewoźnika z norweskiego Stavanger. To kolejne nordyckie miasto, w którym będą jeździły autobusy holenderskiego producenta.

To będą pierwsze tego rodzaju miejskie pojazdy wyprodukowane przez fabrykę w Helmand, które wejdą do regularnej obsługi linii w Norwegii. Choć nie pierwsze, które będą jeździły w trudnych warunkach. Ebusco testuje swój prototypowy pojazd elektryczny YTP1 w fińskim Espoo. Autobusy, które będą obsługiwały Stavanger i okolice miały tam trafić już jesienią przyszłego roku, ale długo trwało ustalenie parametrów pojazdu, który musi być niezawodny w zimowych warunkach.

Ostatecznie norweski przewoźnik Boreal Transport Norge AS otrzyma dwa 12-metrowe, niskopodłogowe pojazdy z baterią o pojemności 250 kWh, która na jednym ładowaniu może przejechać 200 km. Taki zasięg był wymagany przez przewoźnika. W pojeździe może też zostać zamontowana bateria o pojemności 311 kWh, która wystarczy na 300 km. Będzie ładowana w nocy.

Z racji napędu autobus jest zeroemisyjny, na co w Norwegii bardzo zwraca się uwagę. Pomieści do 90 pasażerów, jest przystosowany do przewożenia osób na wózkach. Jednym z udogodnień są liczne w pojeździe gniazdka USB do ładowania urządzeń mobilnych. Pierwszy pojazd trafi do Stavanger 7 kwietnia.

Boreal przez lata opierało swoją flotę na autobusach gazowych, dziś korzysta z jednego autobusu hybrydowego. Inwestycja w autobusy elektryczne to według władz przedsiębiorstwa sprawdzenie, jak będą się zachowywały podczas stałego użytkowania na regularnej trasie i być może początek szerszego z tego rodzaju transportu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS