Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dziewięciu chętnych na remont torowiska w Rudzie Śląskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-21 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dziewięciu chętnych na remont torowiska w Rudzie Śląskiej
fot. Rafał Wójcik
Minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej. Wpłynęło dziewięć ofert na kwoty od 4,55 mln zł do 7,96 mln zł brutto.

Przedmiotem przetargu prowadzonego przez Tramwaje Śląskie jest przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej na odcinku od Hutniczej do Grochowskiej (ok. 900 m toru pojedynczego). W tej chwili torowisko na odcinku przeznaczonym do przebudowy przybiera formę jednego toru wbudowanego w jezdnię. Zadaniem wykonawcy będzie rozebranie nawierzchni i podbudowy. Nowe torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach. Prace obejmą też przebudowę przystanków, wykonanie odwodnienia, wycinkę 29 drzew. Inwestycja nie obejmuje nowej sieci trakcyjnej.

W postępowaniu wpłynęło w sumie dziewięć ofert na kwoty od 4,55 mln zł do 7,96 mln zł brutto. Wszystkie mieszczą się w kosztorysie – zamawiający na inwestycję przeznaczył kwotę 8,15 mln zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła firma Silesia Invest z Gliwic, oferując zarazem najkrótszy okres gwarancji w postaci 72 miesięcy. Kolejną ofertę przedstawiła firma Tor-Krak z Krakowa, oferując kwotę 4,80 mln zł i już 120 miesięcy gwarancji. O wyborze zadecydują cena (90%), gwarancja (5%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (5%).

Spółka Tramwaje Śląskie sukcesywnie nadrabia zaległości, ogłaszając kolejne przetargi na projekty dla remontów infrastruktury tramwajowej. Remont trasy wchodzi w skład większego projektu, który Tramwaje Śląskie chcą zrealizować przy wykorzystaniu środków unijnych. Obejmuje on remont blisko 100 km torowiska, budowę trzech nowych tras tramwajowych w Katowicach i Sosnowcu, a także zakup 40 tramwajów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie wyremontują odcinek Niedurnego w Rudzie Śląskiej

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wyremontują odcinek Niedurnego w Rudzie Śląskiej

Witold Urbanowicz 07 listopada 2016

Sosnowiec: Tramwaj na Będzińskiej do remontu. Powstanie projekt

Przestrzeń

Sosnowiec: Tramwaj na Będzińskiej do remontu. Powstanie projekt

Witold Urbanowicz 13 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS